Наступна подія
Канікули
|
Головна » 2013 » Лютий » 14
Стрітення
На 15 лютого припадає свято Стрітення, у церковному календарі – Стрітення Господнє. В Україні це свято здавна шанувалося. Селяни намагалися не працювати, а стежити за погодою, бо «лютий до березня в гості приїжджає», щоб «на Стрітення зимі з весною зустрітися». Хто кого переборе, то такою, вважали, й буде погода до початку березня. Про цей день у народі живе й досі красива легенда. У ній розповідається, що зустрівшись на Стрітення, стара Зима й молоде Літо сперечаються – кому йти, а кому залишитися. Якщо під вечір потеплішає – Літо перемогло Зиму, якщо похолоднішає – навпаки. Оскільки за народними переказами, це свято пов’язується з кінцем зими і початком весни, то на Стрітення наприкінці дня сільські дітлахи збиралися де-небудь на пагорбі і починали кликати сонечко, щоб воно «виглянуло із-за гори».
Вийди, вийди, сонечко на дідове полечко На бабине зіллячко на наше подвір’ячко. На весняні квіточки, на маленькі діточки, Там вони граються, тебе дожидаються.
У церкві в цей день освячували воду і приносили стрітенську свічку. Вона має велику силу, відганяє таку людську біду, як весняна повінь. А ще вона оберігає оселі від пожежі та грому. Стрітенською водою поїли худобу, кропили вулики. В цей день мами і бабусі випікали обрядове печиво, так звані "жайворонки", котре мало форму різноманітних пташечок. У давнину дівчата й хлопці брали їх у долоні й з простягнутими руками йшли на околицю села, щоб закликати в гості весну-красну.
Пташок викликаю з теплого краю. Летіть, соловейки, на нашу земельку! Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки, Летіть, сизокрилі, ви всі нам милі.
|
14 лютого – День Святого Валентина
Коли останняя сніжинка В повітрі плавно закружляє, Ви подаруйте Валентинки Тим, хто вас любить і кохає.
Не обов’язково купувати Валентинку, її можна зробити власноруч. Наприклад, за таким зразком:
|
|
|