Меню сайту
Форма входу
Наступна подія
Канікули

 

Календар новин
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою

"Твори себе, твори надійно. І зіркою освічуй усе усюди. Твори себе..."

 

 

 

Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я» - лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» у номінації «Школа успіху».  Очолює педагогічний колектив – директор гімназії Галич Володимир Іванович, Заслужений вчитель України, лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України»  у номінації  «Стратегія та розвиток навчального закладу» .

Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я»:

-         це багатопрофільний навчальний заклад нового типу; який має багаторічну історію, свої неповторні традиції: систему патріотичного та трудового виховання, систему здоров’язберігаючих технологій, систему роботи з обдарованою молоддю;

-         це заклад, який забезпечує високий рівень навчально-виховної роботи;

-        постійно і ціленаправлено працюють з дітьми практичний психолог, соціальний педагог, логопед;

-         це заклад, в якому кожний вчитель має власну творчу лабораторію, 35 вчителів оволоділи роботою на персональному комп’ютері;

-         це заклад з розгалуженою мережею допрофільної підготовки та профільного навчання з 1 по 11 класи. Гімназія  має відповідні ліцензії та здійснює професійну підготовку водіїв автотранспортних засобів категорій «В» та «С».

Гімназія має належну матеріально-технічну навчальну базу, це:

-         14 навчальних кабінетів, два комп’ютерних класи з виходом до Інтернету, мультимедійний кабінет;

-         спортивний зал;

-         Їдальня на 216 місць;

-         6 майстерень для трудового та виробничого навчання;

-         значна кількість аудіо-візуальних засобів навчання та дидактичного матеріалу;

-         поле в 50 гектарів сільгоспугідь;

-         вантажний та легковий автомобілі для практичної їзди учнів, шкільний автобус для здійснення експедиційно-екскурсійної роботи;

-         працює майстерня з виготовлення та оновлення меблів;

-       бібліотека з фондом навчальної та художньої літератури близько 48 тисяч примірників. Бібліотекою щорічно передплачується більше 100 найменувань періодичних видань;

-        лікувально-профілактичний центр, до якого входять: фізіотерапевтичний, стоматологічний кабінети, фітобар; працює лікар-педіатр, стоматолог, медичні сестри.

-       їдальня знаходиться на гімназійному утриманні. Обіди в гімназійній їдальні дешеві, смачні, раціон розширений.  Всі учні молодших класів отримують безкоштовне харчування, до послуг старшокласників та працівників гімназії гарячі обіди  та великий асортимент продуктів у буфеті.

У 2012-2013 навчальному році в гімназії функціонує 28 класів, де навчається 662 учень.

 Навчальний процес забезпечує 55 вчителів. Це досвідчені, висококваліфіковані фахівці, із них 37 мають вищу, 11- першу кваліфікаційну категорію. Педагогічне звання «Вчитель-методист» присвоєно 13 вчителям,  11 вчителів мають звання «Старший вчитель», 19 вчителі гімназії нагороджені почесним знаком «Відмінник освіти України». 7 учителів мають авторські програми курсів за вибором, спецкурсів.

 Метою творчого пошуку педагогічного колективу Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» є створення ситуації успіху для розвитку особистості учня, надання можливості кожному вихованцю відчути радість досягнення успіху, усвідомлення своїх здібностей, віри у власні сили; становлення та розвиток ключових компетентностей гімназистів; створення оптимальних психолого-педагогічних умов для формування національно свідомої, життєво і соціально компетентної особистості випускника гімназії.

Педагогічний колектив гімназії – генератор нових ідей, інноваційних процесів. З 1999 року в навчальному закладі діє педагогічний дослідно-експериментальний майданчик. Учасниками експерименту досліджено проблеми: «Програмно-цільове забезпечення успішного навчання та виховання учнів. Створення ситуації успіху», «Профільне навчання як фактор формування компетентності гімназистів», «Технологія діяльності педагогічного колективу з учнями різних рівнів навчальних досягнень». Своїми напрацюваннями вчителі діляться з колегами району та області.  В гімназії  проводяться  районні та обласні семінари керівників шкіл, науково-практичні конференції. Педагогічний колектив має у своєму здобутку  43 публікації у фахових журналах і газетах.. У гімназії видано книги з досвіду роботи вчителів щодо компетентнісного підходу до навчально-виховного процесу та створення ситуації успіху як засобу розвитку в учнів мотивації досягнень: «Ситуація успіху: від теорії до практики»,  «Компетентнісний підхід –у педагогічну практику»; книгу літературних творів та відгуків учнів та їх батьків про гімназію «Славимо гімназію, храм наш науки» а також  книгу «Пам’ять  сердець», до якої увійшли опубліковані у періодичних виданнях України матеріали з досвіду 40-річної роботи педагогічного колективу навчального закладу. Книгу «Модель підготовки компетентного випускника гімназії» видано у Харкові видавничою групою «Основа», 2009рік.

В гімназії діють 4 профільні кафедри та 5 методичних об’єднань вчителів.

Кафедра міжнародних відносин гімназії підтримує дружні стосунки з вчителями та учнями з США, Росії, Німеччини, Сінгапуру, Великобританії.

Міцна дружба зв’язує педагогічний колектив Оріхівської гімназії №1 «Сузір’я» з колективами Волгоградського чоловічого педагогічного ліцею та Московської середньої школи № 479 ім. двічі Героя СРСР маршала В.І.Чуйкова. У жовтні 2010 року у м. Волгограді на Мамаєвому кургані  керівниками  навчальних закладів підписано трьохсторонній договір про співпрацю у патріотичному вихованні молодого покоління. Проводяться спільні науково-практичні конференції з патріотичного виховання, щорічно здійснюється обмін делегаціями, звітами.

Гімназія підтримує  дружні стосунки з навчально-виховним комплексом №24 м.Умані, Павлиською загальноосвітньою школою ім..В.О.Сухомлинського.

Гімназія працює на підставі особистісно орієнтованого підходу до навчання та виховання гімназистів. Складені та успішно діють загальногімназійні програми: «Концепція розвитку гімназії на 2007-2011р.р.», «Концепція виховної роботи гімназії», «Система стимулювання та заохочень освітньої діяльності в Оріхівській гімназії  №1 «Сузір’я», «Обдарованість», «Здоров’я дітей – здоров’я нації», «Програма екскурсійної та експедиційної роботи на 2007-2010р.р.» та ін.

Модель забезпечення допрофільної підготовки та профільного навчання учнів грунтується на моделі компетентного випускника гімназії і  має таку структуру:

класи профільного навчання (10-11 класи), де навчально-виховний процес здійснюється  за напрямками профілізації: філологічний  (українська,  англійська мова), суспільно-гуманітарний (історико-правовий), природничий (біолого-хімічний), технологічний (комп’ютерні технології, автосправа);

- класи допрофільної підготовки (8-9і класи);

- класи інтенсивної підготовки та ранньої спеціалізації (5-7 класи);

- класи профільної спрямованості (1-4 класи).

 Успішна діяльність Залу слави гімназії, Музею історії навчального закладу, Залу бойової слави, гімназійні газети «Прометей» та «Гімназист» сприяють художньо-естетичному, військово-патріотичному, національному вихованню гімназистів.

Діють в гімназії дитячі організації «Барвінкова», «Веселкова» та клуб «Старшокласник». Виконавчим органом учнівського самоврядування є гімназійний парламент. Робота органів учнівського самоуправління спрямована на розвиток ініціативи, виявлення лідерів, залучення гімназистів до активної участі у навчально-виховному процесі гімназії та виховання національної свідомості, відповідальності за доручену справу.

Увійшло в практику раз у 5 років проводити творчі звіти гімназії перед громадськістю міста.

Трудове виховання – одне з пріоритетних у гімназії. Руками учнів висаджені та дбайливо доглядаються  яблуневий сад, виноградник, розарій, малинник, парк.

Випускники гімназії відзначаються глибокими знаннями, вихованістю, культурою. За останні 5 років 57 випускників гімназії нагороджено золотими, 14 – срібними медалями ( 21%). Щороку 90-97% випускників вступають до престижних  вищих навчальних закладів України,   більше половини з них  навчається на бюджетній формі навчання. Вихованці гімназії виборюють більше третини призових місць у щорічних районних предметних олімпіадах, стають призерами обласних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та Малої академії наук України. Серед гімназистів є лауреати  та дипломанти міжнародних та Всеукраїнських творчих конкурсів та фестивалів.

 Педагогічна система програмно-цільового забезпечення успішного навчання та виховання позитивно впливає на рівень навчальних досягнень учнів. Гімназія працює з повною успішністю. Система розвитку навчання та виховання гімназистів впливає на динаміку росту навчальних досягнень, яка, як свідчать дані, якісно зросла при одночасному акценті на розвиток компетентності, здібностей, інтелекту учнів, їх вимогливості до себе.

Серед завдань, які успішно вирішує гімназія – виховання національно свідомої еліти, людей високоосвічених, глибоко патріотичних, здатних нестандартно мислити, орієнтованих на співпрацю, готових до навчання упродовж життя. Творчі зусилля  педагогічного  колективу гімназії спрямовані на розвиток, саморозкриття природних інтелектуальних та творчих задатків, на формування кращих людських якостей, на самоствердження та самореалізацію компетентної особистості гімназистів.