Меню сайту
Форма входу
Наступна подія
Канікули

 

Календар новин
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Головна » 2021 » Лютий » 4 » ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ, ФІЗИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ
15:10
ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ, ФІЗИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Шкільний логіко-математичний турнір «Кубик Рубік»

 Турнір спідкуберів

Куберами або спідкуберами (швидкуберами) називають тих, що складають кубики Рубіка та інші подібні головоломки на швидкість.
Кожна хвилина – вирішальна, кожна думка – виважена та обґрунтована, кожне завдання – непередбачуване та не схоже на попереднє.
Пройшов турнір «Кубик Рубіка» для учнів 5-11 класів. Коли в одному середовищі збираються команди, готові безжалісно долати логічні перепони, відбувається щось дивовижне!
Головна вимога для учасників турніру – вміння логічно мислити, вирішувати логіко-математичні завдання та складати Кубик Рубіка.
У турнірі взяло участь 12 учнів, які продемонстрували вміння складати 3х3, пірамідку, ск`юб. 

3х3 складали: Галутва Анастасія (7-А), Роговський Костянтин, Яценко Єлисей, Максименко Максим, Князьок  Тимофій (6-А), Дименко Глєб, Лебедь Аріана, Ляшенко Кирило (6-В), Таран Андрій, Нефьодов Ігор (9-В). Кращі результати показали: Яценко Єлисей, Таран Андрій, Ляшенко Кирило.

Пірамідку складали: Яценко Єлисей, Роговський Костянтин, Максименко Максим, Князьок  Тимофій, Хижняк Давід (6-А).

Ск`юб: Роговський Костянтин, Максименко Максим, Князьок  Тимофій (6-А).

У кожного учня десяток головоломок, різних за формою, розмірами, кольором. Щоб просто зібрати звичайний кубик 3 на 3, потрібно щонайменше знати 6 формул. Аби це відбувалося набагато швидше – близько 80.
Куб, піраміда, клок...
Куби 2 х 2, 3 х 3, 4 х 4 і аж до 17 х 17 – це запатентовані винаходи всім відомого Ерне Рубіка. Деякі головоломки авторства інших винахідників. Наприклад, пірамідка Мефферта, або її ще називають пірамідка. Остання, кубик 2 х 2 і ск`юб – найпростіші з головоломок і професіоналами збираються дуже швидко, практично за лічені секунди. 

Існують і складніші головоломки. Наприклад, сквайр (з англійської square – «площа»), зовні чимось схожа на кубик Рубіка, але тільки на перший погляд. Коли її заплутати – виходить незрозуміла фігура. Це дуже нестабільна головоломка. Або мегамінкс. Відрізняється від класичного куба тим, що у неї 12 сторін, які різняться кольорами. Збирається вона як куб, але значно складніше.

ФОТОАЛЬБОМ

Учитель математики та інформатики Альона Петрівна ГАРАЩЕНКО

Читати на блозі

|: | © : suzirya | Теги: Стратегія Сузір'я в дії, Ми шкільна родина, Тиждень МІФ