Поетеса Леся Українка (Лариса Косач), яку називають геніальною дочкою українського народу, красою і гордістю нації, народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському. Завдяки щирій відданості української поетеси, перекладачки, культурної діячки рідній країні, ім'я Лесі Українки стало одним із символів української держави.
Дивний талант мала поетеса. Якої б теми не торкалося її перо, вона перетворювалася на дорогоцінні літературні перли, де сила образів, поетичного слова і зображення подій назавжди залишила їх у серцях її вдячних шанувальників. Визначний внесок у розвиток світової культури зробила Леся Українка і своїми перекладами творів інших письменників українською мовою.
Безсмертя Лесі Українки в її творах. Вогнем пісень палають сторінки її книжок і запалюють серця нащадків.
До 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки учні під керівництвом учителя української мови та літератури Яремчук Ніни Іванівни підготували відеопроєкт "Леся Українка про Україну".
Вірш “Вечірня година” читає Захарченко Сергій (8-А клас).
Вірш "Скрізь плач, і стогін, і ридання…" читає Семенець Дарія (8-Б клас).
Вірш "І все-таки до тебе думка лине…" читає Кудієнко Анастасія (9-Б клас).
Учитель української мови та літератури Ніна Іванівна ЯРЕМЧУК
До 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки вірш "Уста говорять..." читає учениця 11-Б класу Ксенія Клименко. Керівник: учитель української мови та літератури Бондарєва Наталя Вікторівна.
За вікном лютують морози, а в серцях нушівців грає промінням стокрила весна. Та й не дивно, адже вони протягом місяця брали участь у мережевій акції «Вічно живий голос!», присвяченій 150-річчю від дня народження Лесі Українки.
Відео зі своїми виступами надіслали такі декламатори: