#СтратегіяСузір_явдії
#socialeducator_НаріжнаВ
#порадипсихолога_solovejov
5 правил, щоб дитина-підліток довіряла вам як нікому іншому
Батьки часто засмучуються, що діти-підлітки не слухають і не поважають їх. Багато хто скаржиться, що будь-яке найпростіше прохання, наприклад, винести сміття або відірватися від гаджета, виливається в справжній скандал.
З точки зору підлітка, проблеми в спілкуванні часто виникають через прагнення батьків виправити ситуацію замість того, щоб просто його вислухати.
І ті, і інші по-своєму праві, вважає Хелейна Альтабеф, коуч і засновник програми Pique Learning, яка допомагає учням залишатися успішними в усе більш конкурентному світі. Підлітків охоплюють емоції, що ускладнює спілкування, а батьки, своєю чергою, прагнуть до порядку, позбавляючи підлітків шансу виплеснути свої почуття.
У чому ж причини проблем спілкування між батьками та дітьми-підлітками? Головну роль відіграють численні зміни в цьому віці: тіло не піддається контролю, відбуваються неврологічні, психологічні та біологічні зміни.
В цей хаотичний період батькам необхідні ефективні навички спілкування, щоб зберегти зв’язок з дитиною, що дорослішає.
Ось 5 причин непорозуміння між батьками та дітьми, а також побажання від самих підлітків, які допоможуть налагодити спілкування з ними.
- Підлітки живуть сьогоденням
З точки зору дорослого, події двотижневої давності актуальні й досі, а підлітку здається, що це було років сто тому і все давно змінилося. Такі особливості його психіки в даному віці.
Аналогічно з розмовами про майбутнє. Коли ми говоримо щось на кшталт: «Як ти збираєшся вступати до ВНЗ з такими оцінками?», вони пропускають це повз вуха. Закликаючи підлітка задуматися про своє майбутнє, не дивуйтеся, якщо у відповідь він закочує очі або попросить відстати.
...
Читати далі »