Вікові психологічні кризи у дітей: коли наступають і як з ними справлятися
Будь-які батьки рано чи пізно стикаються з дивною поведінкою дитини, зовсім їй не властива. Багато через незнання суті питання починають бити на сполох, вважаючи, що справа в поганій компанії або нікчемному вихованні. Але це в корені помилкова думка.
У даного явища є власна назва — вікова криза у дітей.
Перед досягненням повноліття у людини відзначається 6 вікових криз і це цілком нормально. Просто слід знайти правильний підхід до дитини та не втрачати власного самовладання, впадаючи в стан дратівливості та злості на ситуацію. Дана стаття допоможе дізнатися, що таке кризи і як з ними справлятися.
Кризи вікового розвитку дітей
У період дорослішання у дитини чергуються два стани — стабільний і кризовий. Стабілізація є її адаптацію до життя, отримання нових знань і умінь, розвиток мовленнєвих навичок і так далі. Дані періоди проходять плавно і спокійно, на відміну від кризи.
У дітей вікова криза проявляється раптово, при цьому сильно впливаючи на поведінку і взаємини з оточуючими. Виражається в примхах, істериках, нелогічних вчинках, емоційних зривах на близьких.
Календар кризових періодів
Вивченням цього питання займався Блонський П.П., а далі перейняв естафету Виготський Л. С. Вони звернув увагу на наявну закономірність в дитячій поведінці та розробив класифікацію загострень станів по роках.
Кожна дитина і її сім’я до повноліття переживає такі небезпечні періоди:
- У новонародженого;
- У немовляти, в межах одного року;
- Раннє дитинство, коли малюкові 3 роки;
- Дитинство, коли дитина досягла 7-літнього віку;
- Підлітковий період в 13 років;
- Криза юності, за рік до повноліття.
У списку наведені приблизні вікові періоди.
Реальний
...
Читати далі »