Зі щемом в душі й радісними посмішками учні 11-В класу вирушили в останню подорож бурхливими водами шкільного життя. Останній перший урок для одинадцятикласників - «Людина серед людей».
Урок з елементами тренінгу примусив дітей замислитись над проблемами людяності в сучасному суспільстві, непоодиноким випадками байдужості і дріб’язковості, які виникають у підлітковому середовищі.
Як не склалася б доля майбутніх випускників «Сузір’я», яких би висот не досягнули б, а залишитися впершу чергу ЛЮДИНОЮ - пріоритетне завдання кожного.
На першому уроці «Україна - незалежна держава» учні 10-В класу пройшлися сторінками історії: згадали найголовніші події минулого нашої країни, переглянули відео-перфоманс до Дня Незалежності та прослухали розповідь від класного керівника. Урок, що був проведений у формі усного журналу, дав змогу учням відтворити в пам'яті основні тези з історії та культури України та нагадати, в якій неперевершеній країні ми живемо і чому слід цим пишатися.
День знань – одне з головних свят навчального року – урочисте, хвилююче та відповідальне. Це перший дзвоник у школі, море квітів і білих бантів, і, звичайно, традиційні перші уроки. У 7-В класі була проведена віртуальна гра-подорож історією доби незалежності України, де учні відчули себе справжніми істориками-дослідниками. Подорожували вони командами, кожна з яких представляла десятиліття незалежності нашої держави, складала пазли «Карта України», відповідала на питання вікторини. Усі разом виконали Гімн України «Ще не вмерла України…» Найцікавішим було створення інсталяції на дошці за допомогою жовто-блакитних квіток із зображенням духовних цінностей. Кінцівкою уроку було те, що діти на різнокольорових стікерах записували свої побажання Україні. Урок пройшов швидко, цікаво та пізнавально.
Перший урок у 8-Б класі був присвячений темі «Я люблю Україну». Хто і як змінював Україну за 30 років Незалежності? Формування в учнівської молоді розуміння єдності та цілісності України, виховання любові до рідного краю, почуття причетності до всіх подій, що відбуваються в Україні, пробудження національної самосвідомості, поглиблення знань про Батьківщину - головне завдання першої зустрічі у новому навчальному році.
Інтелектуальна гра «Україніада», таку назву мав перший урок у 5-В класі, який був присвячений Україні. Учні приймали участь у конкурсі «ЛАБІРИНТ МУДРОСЛІВ'ЇВ», де відгадували українські народні прислів’я. У конкурсі «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ!» розташовували у хронологічній послідовності українські народні свята, а конкурс «СЛОВНИКАР» показав, що учні вміють утворювати нові слова зі слова «МИЛОЗВУЧНІСТЬ». Конкурс «ВІРЮ-НЕ ВІРЮ» довів, що учні знають про свою Батьківщину і готові дізнатися ще більше. За результатами цієї гри можна впевнено сказати, що кожен учень 5-В прагне пізнавати Україну, її історію, традиції...
1 вересня, в День знань, учні 3-Б класу вирушили у цікаву захоплюючу подорож Україною. На уроці, який мав назву «Україна твоя й моя», третьокласники зібрали з пазлів карту України. Пригадали Державні символи, створили креативний герб зі смайликів та за допомогою монети.
Вперед, за новими знаннями, сузір’ївці!
Перший урок у 11-А класі «Україна починається з тебе»
Пролунав перший дзвоник у новому навчальному році, відбулася традиційна лінійка, присвячена Дню Знань. І ми зайняли місця в нашій затишній класній кімнаті (так само, як і у далекому 2011 році), щоб узяти участь у першому уроці «Україна починається з тебе».
Спочатку переглянули відео «Ключові події українського державотворення», потім створили портретну галерею осіб, чиї досягнення були яскравим прикладом у формуванні іміджу держави, закінчили урок обміном думок «Що ми можемо зробити для України?» Ми й незчулися, як сплив час у теплій, дружній розмові…
11-А клас та наш класний керівник Ірина Володимирівна Глинянко усіх вітаємо з початком 2021-2022 навчального року і бажаємо гарного старту й успішного фінішу.
Цьогоріч Україна святкує 30-річчя Незалежності. З огляду історико-філософського сприйняття дійсності – це незначний проміжок часу. Однак він позначений низкою подій, які є вирішальними, знаковими для утвердження державного суверенітету України. Шлях до визнання самостійної держави був непростий. Були злети і падіння, досягнення і поразки, драматичні і водночас величні доленосні сторінки історії творення державності. Тому на Першому уроці – «30-річчя Незалежності України» учні 11-Б класу намагалися з’ясувати, які події за тридцятиріччя стали дійсно знаковими і важливим для України, для суспільства, для кожного українця. Які з них змінили наш світогляд, вплинули на формування саме української нації. У кожного були свої думки, своє бачення і переконання, але єдиною була впевненість, що визначені події мають відображати багатогранність та різноманітність історичного поступу держави. Адже розвиток країни – це й важливі історичні рішення, і наукові звершення, і культурно-освітні здобутки, і спортивні перемоги. Мета уроку полягала в тому, щоб на прикладі конкретних історичних подій та через досягнення окремих представників української нації показати велич і самобутність нашої країни, її багатющий потенціал.
Мета: розширення знань здобувачів освіти про історію, символіку, традиції та досягнення свого народу та країни; розвиток інформаційно-цифрової компетентності, уміння співпрацювати в команді, виховання патріотизму.
Під час 1 уроку використовувалися LearningApps.org, ClassTools.net, Fyrebox, Jigsaw Planet, rebus1.com – онлайн-сервіси, які дозволили створити інтерактивні вправи для квесту. Діти мали змогу не тільки аналізувати, а ще й поважаючи товаришів допомогти один одному. Виконували завдання: Гра «Що в Україні най, най ...», Гра «Страви національної кухні», Гра «Відомі українці»,Гра «Подорожуємо Україною», Пазл «Карта України».... Учні прошли квест з великим захопленням!