23 серпня 1989 року республіки Балтії провели акцію "живий ланцюг", щоб нагадати собі та світові, що Литва, Латвія і Естонія були окуповані. Участь у "балтійському шляху" взяло близько 2 млн людей, які вишикувалися у "живий ланцюг" від Таллінна через Ригу до Литви, взявшись за руки на шляху в 600 км. Акція була видовищною, успішною та ефективною. Пізніше ЮНЕСКО визнало її феноменом ненасильницького спротиву. Акція не є політичною.
Успіх балтійців надихнув Народний рух України за перебудову на спробу повторити живий ланцюг - вшанувавши Акт Возз'єднання УНР і ЗУНР у єдину державу. Мета Живого Ланцюга соборності: нагадати українцям про визначні дати в історії української державності — 22 січня 1918 року, коли Центральною Радою було прийнято IV Універсал, та 22 січня 1919 року, коли відбулося об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну державу.
І така подія відбулася у неділю 21 січня 1990 року, коли близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ (через Львів) і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності України. (ВікіпедіЯ)
З 2008 року ця акція стала проводитися в Україні щорічно. У 2021 році це вже чотирнадцятий Живий Ланцюг Соборності.
Але в 2021 році День Соборності припав на локдаун. Ми, учні 8-х класів КЗ ОЗЗСО «Сузір’я», разом з класними керівниками В.І. Денисенко та В.В.Наріжною дотримувались карантинних обмежень, які забороняли проведення масових заходів, а отже не змогли зібратись всі разом.
Але це зовсім не означало, що акції не буде! Ми разом з близькими провели віртуальний флешмоб «Коло єднання», долучившись до першого віртуального Сімейного Живого Ланцюга Соборності, який об'єднав сотні й тисячі міст та сіл України, мільйони наших сердець. Бо Україна єдина! А разом ми незборимі!
Вітаємо вчителя трудового навчання Зєнцову Аліну Вікторівну з виходом у І тур (обласний)всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» у номінації «Трудове навчання». Відповідно до рейтингового листа виступу учасників конкурсу в Запорізькій області ІІ (обласного) туру, Аліна Вікторівна посіла почесне 4 загальнорейтингове місце.