Візитка кафедри початкових класів 2018
Сторінки історії
· Далекий 1882 рік. У нашому місті відкривається жіноче училище, яке у 1902 р. реорганізовано у прогімназію, у 1906 р. - в гімназію, на базі якої у 1920 р. створюється трудова семирічна школа.
· У 1933 р. трудова семирічна школа реорганізована в СШ №1. Вона змінила дві адреси, перш ніж у 1969 році було розпочато будівництво нового приміщення на 1000 учнівських місць по вулиці Червоних партизанів, № 1-А.
· З 1969 року по 2017 рік навчальний заклад очолював Заслужений вчитель України Галич Володимир Іванович.
· У 1999 році Оріхівську СШ №1 реорганізовано в навчально-виховний комплекс № 1 м. Оріхова.
· 25 грудня 2003 року навчальний заклад набуває статусу гімназії.
· Оріхівська гімназія №1 «Сузір′я» - лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України – 2006».
· Директор гімназії В.І.Галич був переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України -2007».
Кредо гімназії:
- створення умов для успішного навчання талановитої, обдарованої молоді;
- надання можливості кожному вихованцю відчути радість досягнення успіху, усвідомлення своїх здібностей, віри у власні сили.
КЗ "Оріхівська гімназія №1 "Сузір’я" - лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» у номінації «Школа успіху». Очолював педагогічний колектив – директор гімназії Галич Володимир Іванович, Заслужений вчитель України, лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України» у номінації «Стратегія та розвиток навчального закладу» .
Навчальний процес забезпечує 59 вчителів. Це досвідчені, висококваліфіковані фахівці , із них 35 мають вищу, 11 першу кваліфікаційну категорію. Педагогічне звання «Вчитель-методист» присвоєно 15 вчителям, 5 вчителів мають звання «Старший вчитель», 24 вчителі гімназії нагороджені почесним знаком «Відмінник освіти України». 7 учителів мають авторські програми курсів за вибором, спецкурсів, педагогічні працівники гімназії мають 33 публікації з досвіду роботи в періодичних педагогічних виданнях .
У гімназії розроблені і діють програми :
- Концепція розвитку гімназії;
- Модель компетентного випускника;
- Концепція виховної системи гімназії;
- «Обдарованість»;
- «Здоров’я дітей- здоров’я нації»
-Програма експедиційно-пошукової та екскурсійної роботи та ін.
Традиція гімназії - розпочинати робочий тиждень з урочистого підйому державного прапора і загальногімназійної лінійки, на якій підводяться підсумки попереднього тижня, відзначаються досягнення гімназистів, виставляються завдання на перспективу.
Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я»:
- це багато профільний навчальний заклад нового типу; який має багаторічну історію, свої неповторні традиції: систему патріотичного та трудового виховання, систему здоров’язберігаючих технологій, систему роботи з обдарованою молоддю;
- це заклад, який забезпечує високий рівень навчально-виховної роботи;
- постійно і ціленаправлено працюють з дітьми практичний психолог, соціальний педагог, логопед;
- це заклад, в якому кожний вчитель має власну творчу лабораторію, 35 вчителів оволоділи роботою на персональному комп’ютері;
- це заклад з розгалуженою мережею допрофільної підготовки та профільного навчання з 1 по 11 класи. Гімназія має відповідні ліцензії та здійснює професійну підготовку водіїв автотранспортних засобів категорій «В» та «С», операторів комп’ютерного набору.
Модель профільного навчання в гімназії сьогодні являє собою:
- Класи профільного навчання – 9-11-ті класи в кількості 10 профільних класів та груп мають такі напрями профілізації: філологічний (української, англійської); суспільно-гуманітарний (історико-правовий); природничий (хіміко-біологічний); технологічний (комп’ютерних технологій, автомобільної справи);
- Класи допрофільної підготовки – 8-мі класи в кількості 4 профільних груп мають напрямки профілізації: філологічний, природничий, технологічний (комп’ютерних технологій, трудового навчання);
- Класи інтенсивної підготовки та ранньої спеціалізації – 5-7-мі класи мають загальноосвітній профіль з поглибленим вивченням української та іноземної мов, біології, хореографії, інформатики,російської мови;
- 1-4 – ті класи – класи профільної спрямованості: англійської філології, музично-хореографічний, художній.
- Традиції «Сузір’я»
- Загальногімназійний Великий збір (01 вересня, 02 квітня, 31 травня).
- Великий збір гімназії «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» на меморіалі «Пам’ятаємо. Шануємо. Гордимося» (18 вересня, 8 травня).
- Урочисте підняття Державного Прапора щопонеділка. Підведення підсумків тижневої роботи, визначення завдань на робочий тиждень.
- Зустріч випускників «Знову разом» у рідному храмі науки ( перша субота лютого).
- Фестиваль художньої самодіяльності «Сузір’я талантів» ( лютий – березень).
- Останній урок для випускників «Напутнє слово директора гімназії» (травень).
- Традиційний тиждень гімназії ( початок квітня).
В рамках заходів:
* посвята в гімназисти першокласників ( 01 квітня);
* свято-вітання переможців олімпіад, творчих конкурсів, учасників МАН, призерів спортивних, туристичних та інших культурно - масових заходів ( 02 квітня);
* святковий концерт «Гімназія «Сузір’я» - дорожча за скарби…» (03 квітня);
* свято зрілості: звіт дев’ятикласників про роки навчання у гімназії ( 04 квітня);
* творчий звіт гімназії перед громадськістю міста ( 05 квітня).
- Гімназійна символіка:
* Прапор гімназії;
* Гімн гімназії;
* Значок гімназиста;
* Посвідчення гімназиста;
* Кодекс честі гімназиста;
* Щоденник навчальних досягнень.
- Досягнення «сузір΄ївців»
- Гімназисти щорічно займають більше 50 призових місць в районних предметних олімпіадах, до 4 – в обласних та 3-4 призових місця в конкурсі – захисті науково – дослідницьких робіт МАН.
- Близько 500 гімназистів отримують дипломи та сертифікати Всеукраїнських конкурсів: «Колосок», «Кенгуру», «Соняшник», «Патріот», «Лелека», «Бобреня», «Гринвіч».
- Спортсмени гімназії – призери Всеукраїнських, обласних, зональних і районних змагань.
- Агітбригади «Зірковий патруль», «Берегиня» - переможці районних, призери зональних та обласних змагань; команди «Екстрім», «Сузір’я» - переможці районних змагань з туризму, спартакіади та допризовної підготовки молоді.
- Видано книги:
* «Ситуація успіху: від теорії до практики»;
* «Славимо гімназію, храм наш науки»;
* «Компетентнісний підхід – у педагогічну практику»;
* « Пам’ять сердець» (І том) .
- Підписано триєдиний Договір про співпрацю між Оріхівською гімназією №1 «Сузір’я», Волгоградським чоловічим педагогічним ліцеєм і СШ № 479 імені Героя Радянського Союзу маршала В.І. Чуйкова м. Москви.
- Гімназисти стали кращими у районній історико-краєзнавчій патріотичній експедиції «Пам'ять і слава героям війни».
- Обладнано Зимовий сад, закладено дендрарій, створено навчально – дослідну ділянку ( розарій, виноградник, малинник, яблуневий сад) та Куточок живої природи (папуги, рибки, хом’ячки, …).
- Видаються гімназійні газети: «Прометей», «Гімназист», «Inter lingva».
- Діє гімназійний парламент і дитячо-юнацька організація «Сузір’я» («Країна Барвінкова» (1–4 класи), «Веселка».
- Гімназисти побували на екскурсіях в багатьох містах: Запоріжжя, Дніпропетровськ, Умань, Севастополь, Київ, Москва, Ленінград, Волгоград, Краснодон, Ульянівськ, Мінськ, а також в Закарпатті і Приельбруссі