Хвала рукам, що пахнуть хлібом
Хлібне зернятко - це диво… В ньому маленькому злилися три сили: сонця, землі та людської праці. Багато професій на світі, але, мабуть, самою давньою є професія хлібороба, людини, що робить хліб. Щоб виростити високий урожай, потрібні зусилля селекціонера та агронома, механізатора і ентомолога…
5 жовтня група здобувачів освіти 9-11 класів нашого навчального закладу, які мріють пов’язати свою майбутню професію з біологією, виїхала на поле фермерського господарства «Скорпіон». Ми зустрілися з агрономом господарства Євгеном Станіславовичем Мосачем, який віддав праці на землі вже 17 років, розповів учням про технологію вирощування озимого ячменю сорту «Метелиця», про способи боротьби з його шкідниками, про підготовку грунту до посіву… Діти розпитували агронома про його шлях до професії. Євген Станіславович сказав, що не проміняв би професію агронома на жодну іншу професію.
Учні спілкувалися з практиканткою цього господарства, студенткою 4 курсу Київського національного університету біоресурсів і придородокористування України - Віталіною. Вона розповіла про свій університет, про професії, які можна в ньому здобути, і про свою мрію – стати агрономом. На полі діти побачили сучасну техніку, якою проводять посів з одночасним удобренням грунту. Перша борозна на цьому полі була зроблена в присутності учнів. Як цікаво було спостерігати за першими зернятками, які потрапляли в грунт! Чи дійсно вони заглибились на 4 см? Агроном перевірив глибину посіву. Все правильно. Як далеко ще до майбутнього врожаю! Скільки праці потрібно докласти людині, щоб заколосилася нива! Хай погода сприяє урожаю, хай праця хліборобів окупиться сторицею.
… А ми знову повернулися до школи з думками про вибір майбутньої професії.
Вчитель біології Ляшенко Л.М.
|