22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
Для життя людині потрібні чисте повітря, якісна вода, не заражений грунт, рослини, енергетичні ресурси і інше, але з розвитком цивілізації шкідливий вплив людей на природу стає загрозливим для неї. Екологічна ситуація в світі погіршується з кожним днем і кожен з нас бере участь в цьому.
Десятки тисяч рейсів на добу по всьому світу надають істотне навантаження на навколишнє середовище, оскільки кожний спалений літр авіаційного палива видає більше 2,5 кг CO2. Давайте порахуємо, скільки викидів CO2 зробить літак за один рейс на відстань 1000 км - 9 тонн викидів.
Раніше площа лісопокриття у світі становила 80 млн км², нині вона скоротилася до 30 млн км², тобто знищено вже дві третини. За останні 200 років площа лісів зменшилася мінімум у 2 рази. Лише за 15 років планета втратила понад 125 млн га лісу, це близько 8 млн га втрачалось щорічно. На сьогодні на Землі знищується 14 млн га лісу щороку.
Кількість міст, в яких перевищені допустимі показники забруднення, встановлені Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, перевищує 50%.
48 кг різних канцерогенних речовин на рік вдихає житель мегаполісу. На 4 роки менше живе пересічний мешканець мегаполіса в порівнянні з тими, хто живе в сільській місцевості.
Сміття… 46 мільйонів жителів залишають щорічно після себе 8 млн тонн сміття!
Для розкладання в природному середовищі паперу потрібно до 10 років, консервної банки - до 90 років, фільтра від сигарети - до 100 років, поліетиленового пакету - до 200 років, пластмаси - до 500 років, скла - до 1000 років!!!
Прочитавши ці жахливі цифри, кожен повинен зробити для себе висновок про те, яку шкоду людина може створювати для Землi.
Авжеж, цю проблему потрібно негайно вирішувати. Але це вiдбудеться тiльки тодi, коли людина сама це зрозуміє та почне діяти!