Вітаємо всіх з нагоди найвеличнішого свята українського народу – Дня Соборності України! Щиро бажаємо міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо України! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту, щасливого життя її народу!
Пам'ятаймо та шануймо наших національних героїв! Молімо Бога за тих, хто віддав своє життя за Україну! І за тих, хто сьогодні стоїть на захисті нашої незалежності!
21 січня 2022 року у переддень святкування Дня Соборності України відбулася зустріч здобувачів освіти комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради з міським головою Хворостяновим Анатолієм Анатолієвичем. Одинадцятикласники спільно з мером з’ясовували, чому День Соборності настільки важливий.
Україна вважається молодою державою, проте наша історія починається не в 1991 році. Сам факт існування Акта злуки УНР та ЗУНР свідчить про те, що у 1991 році державність було «відновлено», а не проголошено вперше. Ми можемо впевнено говорити про наступність традицій державотворення.
Незабаром наші випускники стануть виборцями та мають бути свідомими, небайдужими, активними і відповідальними громадянами, достатньо самостійними, незалежними у судженнях й здатними чинити вплив на державу і суспільство, роблячи їх демократичними.
Заступник директора з методичної роботи Інна Рябцун
У рамках реалізації угоди про співпрацю Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого подарував учням «Сузір’я» посібники, які стануть у нагоді при вивченні правознавства, історії державотворення.
Здобувачі освіти та вчителі «Сузір’я» висловлюють щиру подяку за надані матеріали.
Заступник директора з методичної роботи Інна Рябцун
На початку січня 2022 року «сузір’ївці» отримали подарунки від Інституту дослідження Голодомору - навчальні посібники, що висвітлюють передумови, обставини та наслідки Голодомору 1932— 1933 pp. – геноциду української нації – та масових штучних голодів 1921-1923 pp. і 1946-1947 pp. в широкому історичному контексті української й всесвітньої історії.
«Навчальне видання сприятиме формуванню в школярів загальнолюдських та національно-державних цінностей, громадської відповідальності, нетерпимості до порушення прав людини, активізації бажання брати участь у розбудові громадянського суспільства та правової соціальної української держави», – зазначає директор Інституту дослідження Голодомору, доктор історичних наук та одна з авторів посібника Світлана Маркова.
Заступник директора з методичної роботи Інна Рябцун
5 січня 2022 року відбулося засідання науково-методичної ради комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради. Основна увага була зосереджена питаннях, які є визначальними для надання якісної освіти здобувачам освіти:
1. Про формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору (Заступник директора з НВР Тетяна Пересипкіна).
2. Про формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання (Учитель української мови та літератури Ірина Глинянко).
3. Про забезпечення психолого-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу щодо запровадження Концепції НУШ (Практичний психолог Ольга Соловей).
4. Про формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм (Заступник директора з виховної роботи Олена Гур’єва).
Практичний психолог Ольга Соловей надала рекомендації вчителям-предметникам щодо роботи з обдарованими учнями та учнями, що мають низьку мотивацію до навчання.
Заступник директора з методичної роботи Інна Рябцун
Професійне становлення особистості педагога – довготривалий процес. Особливо актуальною є післявузівська діяльність молодого вчителя, його адаптація до професії педагога. Ключова роль в цьому процесі належить вчителю-наставнику. Постійний взаємозворотній зв’язок допомагає підвищувати рівень професійної майстерності як молодим вчителям, так і вчителям-наставникам.
30 грудня 2021 року молоді та новоприбулі педагоги комунального закладу «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради на зимовому засіданні творчої лабораторії педагогічної майстерності ділилися своїми враженнями про досвід роботи вчителя-наставника, цікавими педагогічними та психологічними знахідками.
Заступник директора з методичної роботи Інна Рябцун
Благодійна акція "Подаруй свято" для пацієнтів психоневрологічного відділення N2 КЗ "Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням" Запорізької обласної ради
З 13 по 24 грудня тривала підготовка до проведення акції: учні, вчителі, батьки 1- 11 класів виготовляли сувеніри для привітання. На уроках трудового навчання (вчитель Зєнцова А.В.) теж тривала кропітка праця, адже треба було виготовити 155 новорічних сувенірів. І це вдалося! На Різдво (6 січня) подаруночки доставлено до закладу у с.Таврійське і передано заступнику директора Мельник Людмилі Анатоліївні.
Добро врятує світ!
Заступник директора з виховної роботи Гур'єва О. М.
Прийміть найщиріші вітання з прийдешнім Новим 2022 роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо, щоб у Новому році у Ваших серцях горів вогонь віри, любові, надії, оптимізму, наснаги та невичерпної енергії. Нехай Новий рік, буде щедрим на цікаві плани, творчі успіхи та принесе із собою смак нових перемог.
Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, щастям, радістю. Нехай ці чудові зимові свята будуть радісними, додадуть життєвих сил, окрилять душу, принесуть добробут, родинний затишок, вірних друзів та партнерів, пошану та любов від рідних та близьких.
Дякуємо за те, що ви з нами, за вашу підтримку, співпрацю та любов!
Протягом грудня четвертоНУШівці працювали над темою «Факти й таємниці». Працюючи над проєктом «Моє дивовижне тіло», діти шукали відповіді на такі питання:
Чому ми такі різні? (проте тіло у всіх однакове)
Звідки я?
Як працює моє тіло? Як за ним доглядати?
Куди зникає їжа?
Що робить мій мозок?
Як я бачу і чую?
Сузір’ївці здійснили уявну подорож усередину людського тіла, під час якої дізналися таємниці роботи цього бездоганного механізму… У сімнадцяти лабіринтах прогулялися посеред кісток та м’язів, пройшли шляхом повітря в легенях та крові в артеріях і венах. А також зустрілися з мікробами, відстежили обіг води та поживних речовин в організмі.
Після екскурсії по мозку й органах чуття, після прогулянки дорогою здоров’я та подорожі до початку життя в нушенят вже не залишилося сумнівів у тому, що навчання - це захоплива гра!
Проблемою людства останні два сторіччя є ВІЧ/СНІД. Знати та розуміти проблему - означає вміти вберегти себе. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом освітній проєкт «На Урок» підготував конкурс «Стоп ВІЛ/СНІД», який тривав з 25 листопада по 25 грудня. Метою конкурсу було оцінити знання учнів 1–11 класів, проінформувати учнів про загрозу ВІЛ/СНІД, нагадування про важливість дотримання заходів безпеки. Учасники конкурсу дізнались, як передається ВІЛ та при яких контактах ризики заразитися зводиться до мінімального. З метою перевірки власних знань з даної проблеми учениці 11-Б класу Левченко Каріна та Босенко Ірина брали участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Стоп ВІЛ/СНІД» та отримали дипломи І ступеня. Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів!
Класний керівник 11-Б класу Світлана Анатоліївна ДИБКО
виховувати розум і дар бачення заповідних таємниць
необхідно для того, щоб вони, сьогоднішні діти, стали
дбайливими, турботливими господарями.
В. Сухомлинський
У звичайній буденності уроків часто не вистачає чогось надзвичайного, неординарного, не вистачає гри – тієї «чарівної палички», яка вмить перетворює сухий і нудний процес на яскраву, цікаву і захоплюючу пригоду. Ідеальною можливістю для втілення найрізноманітніших ідей є предметний тиждень.
З 20 по 24 грудня 2021 року в школі проходив тиждень біології та хімії, в якому активну участь взяли учні 5-11 класів. Протягом предметного тижня відбулися ряд заходів, які були спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності учнів з предметів.
Екологічне свято для учнів початкових класів «Добра казка». Юні екологи провели для школярів початкових класів екологічне свято. Вчили їх бути розумними, уважними, добрими.
Виставка світлин «Зимова казка». Як чудово на прогулянці в зимовому (віртуальному) лісі! А в природі треба пам’ятати про безпеку і для тварин, і для людей.
Акції: «Годівничка»; «Збережи ялинку»; «Допоможи бездомним тваринам» допоможуть зрозуміти, чому важливо берегти природу, чим ми будемо милуватися, якщо не буде лісів, звірів, птахів…
Усний журнал «Використання фітотерапії у період сезонних захворювань». Учениця десятого класу для восьмикласників підготувала цікаву інформацію про користь лікарських рослин, про давні способи лікування травами. Зауважила, що невміле і надмірне вживання лікарських засобів може завдати шкоди здоров’ю.
Конференція «Життя прожити – не поле перейти!». Цей захід був проведений для учнів 11-х класів з метою розширення знань учнів про руйнівні наслідки куріння тютюну ,вживання алкоголю та наркотиків, пропаганди здорового способу життя. Епіграфом заходу були обрані слова Авіценни: «Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатство, що у тебе в скринях… Головним скарбом життя є здоров’я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати…»
Освітній проєкт «На Урок» проводив Всеукраїнський інтернет-конкурс «(Не)шкільна математика», в якому брали участь й учні нашого «Сузір’я». Цей конкурс — це спроба переконати школярів, що отримані знання, можна використовувати не лише на уроках чи під час виконання домашніх завдань.
Конкурс «(Не)шкільна математика» - це захопливі завдання для учнів 5-11 класів. Задачі, які були запропоновані учасникам, не лише допомогли оцінити математичні здібності, а й доповнили уявлення школярів про найрізноманітніші галузі людської діяльності: від планування сімейного бюджету до вивчення космосу.
Для виконання окремих завдань потрібно було здійснити складні обчислення! Та це не злякало наших учнів, які стали не лише учасниками Всеукраїнського конкурсу «(Не)шкільна математика», а й переможцями.
Результати конкурсу:
Мартинко Каміла (7 – Б клас) – Диплом І ступеня,
Золотаренко Діана (7 – В клас) – Диплом І ступеня;
Семенець Дарія (9 – Б клас) – Диплом ІІ ступеня;
Глущенко Степан (7 – В клас) – Диплом ІІІ ступеня.
Також отримали сертифікат про участь у Всеукраїнському конкурсі «(Не)шкільна математика»:
Запрошуємо учнів взяти участь у ІIІ Всеукраїнському конкурсі перекладу для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти “Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу”.
Всеукраїнський конкурс перекладу для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти “Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу” проводиться у рамках лінгвокультурного проекту “Міжкультурна комунікація і перекладознавство: точки дотику та перспективи розвитку”.