Меню сайту
Форма входу
Наступна подія
Зимові канікули

 

Календар новин
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Головна » 2017 » Грудень » 15 » Тиждень правових знань
12:03
Тиждень правових знань

Тиждень правових знань

  Правова культура й правова свідомість народу – вирішальний чинник забезпечення верховенства закону у житті суспільства та побудови правової держави в Україні.
 Глобальні зміни у суспільстві, що відбуваються на наших очах зумовили необхідність активізації формування правової компетентності молоді.
  З 04.12 по 08.12 у КЗ “Оріхівська гімназія №1 “Сузір’я” проведено тиждень правових знань “Закон  існує для того, щоб жити щасливо”.
  Сплановані заходи були направлені на розширення знань гімназистів з вітчизняного та міжнародного законодавства, на активізацію їх пізнавальної діяльності, на формування правової компетентності учнів.
  Тиждень розпочався інформаційними хвилинами до Всеукраїнського тижня права, проведеними учнями-старшокласниками:
- “Ти – людина, значить маєш права” (6-ті класи);
- “Є права у кожного з нас” (7-і класи);
- “10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини” (5-ті класи).
  Вчителями правознавства Петренчук Л.В., Пріщенко О.Л. проведені уроки з елементами правового тренінгу:
- “Як не стати заручниками певних життєвих обставин” (8-Б клас);
 - Як не стати жертвами хуліганських дій” (6-ті класи);
 - “ЗНО. Правовий захист абітурієнтів – 2017 р.” (11-і класи).
  8 грудня для 9-х і 10-х класів проведені уроки правознавства “Права дитини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.
  Цікаво пройшли години спілкування на правову тематику: “Конвенція ООН про права дитини” (5-А клас, класний керівник Саєнко О.М.), “Права і обов’язки дітей” (5-Б клас, класний керівник Денисенко В.І.), “Дерево прав дитини” (6-А клас, класний керівник Короєд О.І., 6-Б клас, класний керівник Костенко Н.М.)
  Дев’ятикласники Мороз А., Дуб’яга А., Петровська А., Ложкіна К. (9-В клас), Рябіченко А., Клименко А. (9-А клас), Кущик Є., Д’яченко А. (9-Б клас) підготували змістовний матеріал та запитання до правової вікторини на ці години спілкування.
  “Закон і покарання. Кримінальна відповідальність неповнолітніх” – такою була тема години спілкування у 9-В класі (класний керівник Дегтярь А.Ю.) Учениці Ашніна А., Федоренко К. запропонували однокласникам правові завдання з використанням Кримінального Кодексу України.
  На відкритій годині спілкування у 8-Б класі (класний керівник О.Л. Пріщенко) розглядалася тема “Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей”. Восьмикласники визначали причини торгівлі людьми, шляхи потрапляння громадян України до рабства, форми незаконного використання дітей. Учні моделювали власну поведінку у складних життєвих обставинах, вчилися приймати свідомі рішення, дотримуватися правил безпечної поведінки.
  Були оформлені стенди з правової тематики: “Україна – правова соціальна держава”, “Я – громадянин України”, “Сім’я – частина держави”, “Усиновлення, опіка, піклування”,  “Як запобігти насильству”, “10 грудня – день захисту прав людини”, “Права – нерозривні з обов’язками”.

Презентація

Фоторепортаж

О.Л. Пріщенко, вчитель правознавства
КЗ “Оріхівська гімназія №1 “Сузір’я”

|: | © : suzirya