Меню сайту
Форма входу
Наступна подія
Весняні канікули

 

Календар новин
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 29 30 31 32 33 34 »
Привітання зі святом 8 Березня
Вітаємо прекрасну половину людства зі Святом весни. Цей вірш присвячуємо найріднішій на Землі людині - матусі.
   ТІЛЬКИ МАМА
Де шкарпетки татуся,
Окуляри дідуся,
Де сестрички рукавичка
І моя нова скарбничка,

Де комп'ютерна дискета,
Де з програмою газета,
Хто сказав кому, коли,
Як йому відповіли,

Всі маршрути і адреси,
Всі сенсації із преси,
Ціни, модні кольори,
Телефонні номери,

Як робити, як питати,
Пробачати, їсти, спати,
Торт пекти і прати плями
Знають мами, тільки мами!

— От за це їм, — каже тато,
Люди влаштували свято.
                  Б. Квашньов
|: | © suzirya | Дата: 07.03.2013

Вітання для жіночої частини гімназії

     Напредодні свята 8 Березня  чоловіча половина гімназійної родини привітала жінок з Міжнародним жіночим днем та передала щирі побажання. До вітального слова запросили директора Галича В. І. Потім для вчителів відбулася концертна програма, в які прозвучали:
                                  
 пісні "Мамина хатина" у виконанні Гур'євої О. М., "Мама" - у виконанні Андрусівої Т. В., "Мамині долоні" у виконанні Козир Ю. та Анікєєвої Д., ""Бабушка" у виконанні сімейного дуету Плєшкових, "Весняний вальс" у виконанні 5В класу. Також цікаві гуморески прочитав Чиж Артем  та учні 10 класу проінсценізували пісню "Мамочка".
          

З вітальним словом звернувся голова профспілки В. І. Савєтченко.
        
    Дорогі жінки! Щиро вітаємо Вас із весняним святом. Нехай кожен день буде сонячним і радісним, нехай довкола панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти і звучить музика.
|: | © suzirya | Дата: 07.03.2013

КОНКУРС СТІНГАЗЕТ

Стінгазета  — рукописна або друкована газета, що вивішується на стіні, готується колективом певного закладу для висвітлення поточних новин цього закладу, публікації звітів або привітань зі святами.
Як ознака масового самодіяльного феномену стінгазета отримала поширення з 1920-х років. Це поширення пов'язують з загальною демократизацією видань в добу непу. Проте, більшовицька влада не могла дозволити некерованого випуску стінгазет. Тому після XIII з'їзду ВКП(б) у травні 1924 року, на якому відбулося обговорення форм і проблем стінгазет, було розроблено детальні інструкції щодо їх створення, декору і змісту, а також щодо того, як зібрати гуртки сількорів (рабкорів, юнкорів). Тоді ж почали проводити численні конкурси стінних газет на міських, обласних, республіканських, всеукраїнських рівнях.
26 лютого було проведено конкурс на кращу стінну газету "Життя мого класу". Переможцями стали гімназисти 6-Б класу.
Друге місце розділили між собою 6-А та 7-Б класи.
Завершують список призерів 5-А, 8-Б, 9-В .
|: | © suzirya | Дата: 27.02.2013

Нумо, хлопці!

     
     22 лютого у спортивному залі гімназії відбулися змагання "Нумо, хлопці!" між командами Оріхівського сільськогосподарського технікуму та гімназистами 10-11 класів, присвячені Дню захисника Вітчизни.   
     Майбутнім захисникам були запропоновані такі конкурси:
1) "Візитка", в якому команди представляли свою назву, девіз, емблему.
2) "Комбінована естафета" (стрибки з м'ячем між колінами, спорядження магазина)
3) "Лусни кульку" (поставивши кульку між колінами, треба луснути її якомога швидше)
4) конкурс капітанів (згинання і розгинання рук в упорі лежачи)
5) естафета з м'ячем (ведення футбольного м'яча з перешкодами)
6) військово-спортивна естафета (одягання протигазу, пересуваня плазуванням, 10 стрибків через скакалку, постріл по мішені)
7) конкурс "Баскетбольна естафета" (ведення баскетбольного м'яча)
8) перетягування канату
     В перервах між конкурсами були представлені танець "Самба" (Москаленко Д., Вакуленко Є.) та  танець від гостей ОСГТ. Звучали пісні у виконанні гімназисток Дибко К., Михайлик К.

      Дякуємо нашим учасникам Клепіліну О. (11 кл), Міронову І. (11 кл), Мішину В. (11 кл), Черкасову Є (10 кл), Агафонову А (10кл.), які захищали честь гімназії у цьому конкурсі.
|: | © suzirya | Дата: 22.02.2013

21 лютого-Міжнародний день рідної мови

Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче  б'є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
На сьогоднішній день відомо 6000 різновидів мов, половина з них перебуває під загрозою зникнення.
    З періодичністю в 2 тижні, світ позбавляється однієї мови.
    У зоні особливого ризику знаходяться мови народів Північної та Південної Америки, Південно-Східної Азії, Океанії і Африки.
ЮНЕСКО вважає, що, принаймні, 15 мов в Україні можуть зникнути. Як приклад, наводяться караїмська, кримськотатарська, урумська, русинська мови.
   Небезпечно не те, що населення перестає розмовляти рідною мовою, лякає втрата культурної спадщини - пісень, легенд, приказок ...
    Причиною «смерті» стають війни, депортації, змішування мов і, більшою мірою, глобалізація. Реалії сучасного суспільства диктують верховенство світових мов (наприклад, англійська мова).
В  Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
 У Оріхівській гімназії № 1 "Сузір'я" з 18 по 22 лютого було проведено заходи,присвячені Міжнародному дню рідної мови:літературні композиції,інформаційні хвилинки,вікторини,виставка малюнків,конкурси на краще читання віршів про мову.У поетичній світлиці усі бажаючі мали змогу переглянути презентацію про історію виникнення свята.
  Гімназисти, оріхів'яни, однодумці!
                        Любіть Україну у сні й наяву,
                        вишневу свою Україну,
                        красу її, вічно, живу і нову,
                        і мову її солов'їну.

|: | © suzirya | Дата: 21.02.2013

23 лютого - День  Захисника  Вітчизни -
став для когось днем пам'яті, для когось - днем оспівування честі та мужності, а для більшості - Чоловічим днем, коли можна подякувати всім представникам сильної половини людства просто за те, що вони є!   І хоча Всесвітній день чоловіків святкується в усіх країнах в листопаді місяці, в нашій країні мало хто про це знає. Тандем 23 лютого і 8 березня кожен рік перетворюється на  вшанування чоловіків, плавно переходить у привітання жінок.
     Зближенню допомагає ще й те, що День  Захисника  Вітчизни - це частково свято і жінок, тих жінок, які присвятили своє життя служінню Батьківщині.
     Але слово «захисник» може розумітися  і в широкому сенсі: захисник сім'ї, домівки, людина, за якою жінка може відчути себе як за кам'яною стіною. Ось тому-то всі представниці прекрасної статі з радістю вітають і обдаровують подарунками улюблених
чоловіків, батьків, близьких, друзів і родичів-чоловіків.

     Дата 23 лютого - звична для наших співвітчизників, адже вона відзначалася ще з революційних років, з 1918 року. А от офіційна назва її змінювалась кілька разів. Спочатку це був День Червоної Армії - таку назву мало свято з 1922 року. Потім - День Радянської Армії і Військово-Морського Флоту, і тільки в  1999 році, після розпаду СРСР, 23 лютого набуло знайому нам сьогодні назву - День  Захисника Вітчизни.
     Цей день - день слави і мужності, честі та відваги! Наші захисники охороняють наш спокій і  спокій наших дітей, а ще нехай часом і хмарне,  але обов'язково мирне небо над нашою головою.
     Вітаємо всіх юнаків, чоловіків, захисників своєї батьківщини, свого домашнього тепла і затишку, свого міста, країни і, звичайно ж, миру у світі з цим чудовим святом! Будьте мужніми в будь-якій ситуації і зберігайте вірність собі, своїм принципам і, особливо, даної присяги! Бажаємо Вам незламної волі, надійного родинного тилу, богатирського здоров’я, звершення всіх Ваших мрій і побажань, високих досягнень у нелегкій праці на благо держави.
Зі святом Вас, чоловіки!  
|: | © suzirya | Дата: 20.02.2013

«Знай і люби свій рідний край»

      Історію  рідного краю можна вивчати не лише за підручниками, а й за експозиціями. Ось таку можливість мали й гімназисти. До виставки «Знай і люби свій рідний край» діти готувались 3 місяці, творчості сприяли канікули і допомога батьків. Експонати були розміщені за групами, такі собі невеликі звіти гуртків.
Екскурсію по виставці проводить Олена Олександрівна Пакета

Виставка учнівських робіт "Знай і люби свій рідний край" 2013 - Фотозвіт

|: | © suzirya | Дата: 15.02.2013

 «І  ПАМ’ЯТЬ  ОЖИВАЄ…»

     Таку назву мала година спілкування за участю воїнів-афганців, що відбулася у музеї гімназії 15 лютого – у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
     Гімназисти 7-А і 8-В класів підготували змістовні розповіді із слайдовою презентацією про життєвий і бойовий шлях афганців Бондаренка Р.М., Шершньова С.А. Із цікавістю і хвилюванням ми слухали спогади наших гостей про ті важкі роки виконання військового обов’язку – участі у бойових діях на території Афганістану.

(фоторепортаж)
|: | © suzirya | Дата: 15.02.2013

     Звеличте відвагу, з якою вони служили

   15 лютого в приміщенні музею гімназії відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістами: Бондаренком  Ф.М., Шершньовим С.А., Кондрашовим Ю.А., які служили в Афганістані, та Натучою В. Я., що проходив службу у Чехословаччині. Гімназисти приготували    матеріали про бойові дії на території Афганістану, а колишні солдати поділилися з дітьми спогадами про страшні дні війни у мирний час.
   Після цього пройшов конкурс інсценізованої пісні «Звеличте відвагу, з якою вони служили!», у якому взяли участь 5-9 класи. Місця розподілилися так:
серед 5-6 класів
II місце – «Эх, дороги»(6-Б кл.),
 III місце – «У дідуся багато орденів»(5-А кл.),
IV місце – «Идет солдат по городу»(6-А кл.).
   Серед 8-9 класів 
II місце  - «На безымянной высоте»(8-Б кл.), «Травневий вальс» (9-В кл.),
III місце- «В солдатском цинковом гробу» (9-Б  кл.),
IV місце- «Война» (8-В кл.).
    Бажаємо всім конкурсантам  успіхів  у наступних змаганнях. 

Фотозвіт тут
Член прес-центру гімназійного парламенту Сметаніна А., 8-Бкл.                                      

|: | © suzirya | Дата: 15.02.2013

Стрітення

     На 15 лютого припадає свято Стрітення, у церковному календарі – Стрітення Господнє.
     В Україні це свято здавна шанувалося. Селяни намагалися не працювати, а стежити за погодою, бо «лютий до березня в гості приїжджає», щоб «на Стрітення зимі з весною зустрітися». Хто кого переборе, то такою, вважали, й буде погода до початку березня.
     Про цей день у народі живе й досі красива легенда. У ній розповідається, що зустрівшись на Стрітення, стара Зима й молоде Літо сперечаються – кому йти, а кому залишитися. Якщо під вечір потеплішає – Літо перемогло Зиму, якщо похолоднішає – навпаки.
     Оскільки за народними переказами, це свято пов’язується з кінцем зими і початком весни, то на Стрітення наприкінці дня сільські дітлахи збиралися де-небудь на пагорбі і починали кликати сонечко, щоб воно «виглянуло із-за гори».

Вийди, вийди, сонечко на дідове полечко
На бабине зіллячко на наше подвір’ячко.
На весняні квіточки, на маленькі діточки,
Там вони граються, тебе дожидаються.


     У церкві в цей день освячували  воду і приносили стрітенську свічку. Вона має велику силу, відганяє таку людську біду, як весняна повінь. А ще вона оберігає оселі від пожежі та грому. Стрітенською водою поїли худобу, кропили вулики.

     В цей день мами і бабусі випікали обрядове печиво, так звані  "жайворонки", котре мало форму різноманітних пташечок. У давнину дівчата й хлопці брали їх у долоні й з простягнутими руками йшли на околицю села, щоб закликати в гості весну-красну.

Пташок викликаю з теплого краю.
Летіть, соловейки, на нашу земельку!
Спішіть, ластівоньки, пасти корівоньки,
Летіть, сизокрилі, ви всі нам милі.
|: | © suzirya | Дата: 14.02.2013

14 лютого – День Святого Валентина

Коли останняя сніжинка
В повітрі плавно закружляє,
Ви подаруйте Валентинки
Тим, хто вас любить і кохає.
Не обов’язково купувати Валентинку, її можна зробити власноруч.
Наприклад, за таким зразком:


|: | © suzirya | Дата: 14.02.2013

«Таланти твої, Запорізький краю!»

13 лютого 2013 року фестиваль-огляд «Таланти твої, Запорізький краю!» також був присвячений знаменній даті в історії України.

Дивіться фоторепортаж
|: | © suzirya | Дата: 13.02.2013

В гостях у гімназії -
голова обласної державної адміністрації О. М. Пеклушенко

     8 лютого 2013 року з робочим візитом відвідав гімназію голова Запорізької обласної державної адміністрації Пеклушенко О.М.
     Метою його приїзду було з`ясувати, як йдуть до завершення ремонтні роботи на території гімназії та поцікавитись життям гімназистів.
     У розмові з директором Галичем В.І. було з`ясовано, що протягом цього навчального року було замінено всі вікна, перекритий дах та завершується утеплення приміщення.
     Далі губернатор спілкувався з гімназистами, е його цікавили відповіді на питання "Як вам навчається? Чим ви харчуєтесь? Скільки коштує обід? Які відвідуєте гуртки, секці? Які б хотіли ще культурно-розважальні центри бачити в місті?"
     Сподобалися губернатору і БІЦ, і класні кімнати, і оформлення коридорів, і те, що гімназисти вітаються першими, і що директор проводить щопонеділка лінійки, де піднімається державний прапор та звучить Державний гімн, про що він у своїй промові сказав: "У цій гімназії є чому повчитись. Нею керує справжній господар".     

      "Наступним об’єктом, котрий відвідав голова ОДА, стала гімназія №1 «Сузір’я». В освітньому  закладі 28 класів та 665 учнів. Нині їхню альма-матер активно ремонтують, щоправда, не заважаючи навчальному процесу. З фонду регіонального розвитку були виділені кошти на заміну покрівлі. За рахунок так званих «зелених інвестицій» заплановано зробити у школі капітальний ремонт. Ціна питання – більш, як два мільйони. Тут уже замінили вікна на пластикові, тепер – утеплюють фасад.  Очільник виконавчої влади області зазначає: нині працює доволі сильна команда депутатів, які спроможні залучити кошти, зокрема, на реконструкцію таких об’єктів.
       Синхрон: Олександр Пеклушенко, голова Запорізької облдержадміністрації    Это чистота, это гигиеничность, это тепло и экономия ресурсов. А главное – это удобство и комфорт для учителей и учеников».(
Телекур'єр від 11.02.13 (19:00) )
        "КОР. /за кадром/: Власне ж, гімназія може похвалитися не тільки зовнішнім виглядом. Всередині – добре налагоджений побут: обладнана бібліотека, чисті класи й просторі приміщення. Гімназисти навіть створили справжній зимовий сад із «живим» куточком. Вже багато років поспіль заклад очолює директор Володимир Галич.
Синхрон: Олександр Пеклушенко, голова Запорізької облдержадміністрації    (Я здесь увидел многое того, что мы потеряли в городах. Во-первых, дети здесь первыми здороваются со старшими. Во-вторых, каждую неделю здесь поднимается государственный флаг и звучит государственный гимн вот такими простыми вещами воспитывается порядочный патриот)( http://zodtrk.zp.ua/telekurier/print:page,1,757-telekuryer-vd-110213-1900.html )

Про візит читайте на Facebook

І на сайті Запорізької обласної державної адміністрації


Фотозвіт

|: | © suzirya | Дата: 08.02.2013

Конференція батьківських комітетів
 "Співробітництво гімназії і батьківських комітетів"


07.02.2013 року…місце роботи конференції – музей гімназії
87 учасників (батьків та педагогів гімназії "Сузір'я")
у залі Презентація газети батьківського комітету гімназії №1 "Сузір'я" "ВІСНИК" та всеукраїнських видань з рубрикою "Для вас, батьки"
Директор В.І.Галич і заступник директора Н.І.Верещага - про роботу батьківських комітетів

Голова господарської комісії Левченко В.В. - про результати рейду-огляду стану вікон

 Класовод Бойко Л.В. - про участь Чижа Артема у телевідборі "Україна має талант"

Носко О.А. - про роль батьків 4-А класу в організації позакласної роботи


   |: | © suzirya | Дата: 07.02.2013

 Обережно: бурульки!
Нестійкі погодні  умови — відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.

Щоб зберегти своє життя і здоров’я радимо:
* Бути  особливо уважними, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.                     
* Якщо це можливо, триматися на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.              
* У жодному разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.                        Матеріал підготував член прес-центру ГП 
Дерновий Л., 5-Б клас
|: | © suzirya | Дата: 01.02.2013

Огляд   подій    січня
  З 24 січня по 2 лютого  в «Сузір’ї»  пройшла традиційна щорічна виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», на якій було представлено понад 100 робіт гімназистів з 1-го по 11-й класи. Це  вироби, виконані індивідуально,  та ті, що діти виготовляють на заняттях  гімназійних гуртків: «Бісерні фантазії» (бісероплетіння), «Умілі руки»(вишивка), «Спиця-чарівниця»(в’язання). Протягом тижня гімназисти мали змогу оцінити роботи, виконані в різних жанрах мистецтва. Приємно вразили витончені й оригінальні вироби  з бісеру, пластикових деталей, цікаві й неординарні об’ємні аплікації, а також приголомшлива вишивка. Майстерність гімназисти показали і в образотворчому мистецтві. Юні художники неперевершено зобразили краєвиди  Оріхова, портрет козака, а також  державну символіку. Роботи, представлені на виставці, сподобались  усім, а особливо гімназистам 1-4 класів, для яких була проведена екскурсія.

30 січня в приміщеннях спортзалу та музею гімназії  пройшов  конкурс-огляд  «Таланти твої,  «Сузір’я». Заявки на участь подали 28 учасників  з 1-11 класів. У репертуарі  представлені вірші, пісні, танці. У програмі  прозвучали також хорові композиції, в тому числі і з хореографічним супроводом.
Оскільки конкурс присвячений 70-річчю визволення Запорізького краю від фашистських загарбників, то і тематика номерів художньої самодіяльності була відповідною. Рішенням журі  до районного фестивалю «Таланти твої, Запорізький краю», який пройде 13.02.2013р. о 14:00 в гімназії, готуються наступні учасники:
хор 3-4 кл. (керівник Гур’єва О.М.):  «Добра пісня», « Не отнимайте солнца у детей»;
хор 5-8 кл. (керівник Гур’єва О.М.):«Країна дитячих мрій», «Спасибі Вам, фронтовики», «Смуглянка» (соліст Черкасов Є.,танцівниці Бєлова В., Брайлян Є.);
Болюта А.(10 кл.), Білодід К.(8-А кл.)(керівник Гур’єва О.М):  пісня «Перемога».
Фірсова І. (9-В кл.) (керівник Гур’єва О.М.):пісня «А закаты алые»;
Качан В. (6-А кл.) (керівник Гур’єва О.М ):пісня «Боевые ордена»;
Верлата В. (7-Б кл.) (керівник Гур’єва О.М):пісня «И все о той весне»;
вокальна група вчителів «Зоряне намисто» (керівник Гур’єва О.М): пісня «Маки червоні»;Чиж А. (3-А кл.): вірш «Страшний сон»;Андрющенко К.(10 кл.):  власний вірш «Послання …»;Лінчук І. (8-А кл.) (керівник Таран Т.Г.): вірш «Діти війни»;
Носенко А. (5-А кл.):  вірш «Перемога».

Бажаємо зірочкам «Сузір’я» блискучих виступів! 

                                                                   Матіс Р.(9-Б кл.),
комітет з дозвілля та цікавих справ ГП   
|: | © suzirya | Дата: 30.01.2013

У В А Г А!

Роки, як птахи, все летять і летять -

Не повернеш їх вже ти ніколи...
Зупинись, прочитай, кинь усе і приїдь,
Пригадаймо, як вчились у школі!


Оріхівська гімназія №1 "Сузір'я"

запрошує випускників на традиційну зустріч "Знову разом",
яка відбудеться
2 лютого о 13:00

у приміщенні гімназії.


Прохання повідомити всіх зацікавлених :)
|: | © suzirya | Дата: 29.01.2013

   Реалізація проекту «Зелені  інвестиції»  у «Сузір'ї» продовжиться

        29 січня з робочим візитом на Оріхівщині побував народний депутат України, заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Володимир Бандуров. У статусі народного депутата Володимир Володимирович відвідав район вже вдруге.
        Найперше, звертаючись до представників  громади Оріхівщини, депутат подякував за підтримку його кандидатури на виборах. Виступаючи перед активом району, Володимир Бандуров зупинився і на реалізації проекту «Зелені інвестиції» на трьох об'єктах: Оріхівській гімназії № 1 «Сузір'я», Малотокмачанській ЗОШ, центральній районній лікарні. Ні народного депутата, ні районну владу, ні керівників перелічених об'єктів не влаштовують темпи та якість робіт. Така ситуація склалася через ряд причин. Зокрема, було проведено заміну підрядника, що потягло за собою тимчасове припинення фінансування.
       Наприкінці свого візиту Володимир Бандуров побував у Оріхівській гімназії № 1 «Сузір'я» та ознайомився з нинішнім ходом робіт, поспілкувався  з  адміністрацією  навчального закладу, безпосередніми виконавцями робіт.
        У гімназії вже встановлено всі вікна, завершується робота з облаштування укосів. По цих двох напрямках повністю завершена  робота на другому та третьому поверхах. Через 4-5 днів планується завершення вказаних робіт. Продовжиться утеплення фасаду.
        Володимир Бандуров наголосив, що «зелені інвестиції» і далі працюватимуть на район. Нинішнього року планується включити до зазначеного проекту ще 17 об'єктів соціальної сфери Оріхівщини.
|: | © suzirya | Дата: 29.01.2013

   Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцикаконкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Організатори – Міністерство освіти і науки України, Ліга українських меценатів за підтримки Міністерства культури і туризму України. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено у 2000 році. За рішенням Ліги українських меценатів конкурсу було присвоєно ім’я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.

      Петро Яцик (1921-2001) – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження. З кінця 50-х років минулого століття почав направляти значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Русі» М. Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці меценат пожертвував 15 млн. доларів. Петро Яцик вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу з багатьох країн світу. Вони надали спонсорську підтримку у проведенні конкурсу та кошти для нагородження його переможців. Вагомий внесок на фінансування конкурсу зробив і сам Петро Яцик.
      09 листопада, в День української писемності та мови, офіційно стартував XIII Міжнародний конкурс імені Петра Яцика, урочисте відкриття якого цьогоріч відбулося на Рівненщині. Урочистості з цієї нагоди пройшли  і в Оріхівській гімназії № 1 « Сузір'я». Переможцями районного туру конкурсу стали троє гімназистів, що 26 січня  взяли участь у боротьбі  за звання « Знавець української мови» у місті Запоріжжі.  Серед них учень 3-В класу Чиж Артем, гімназистка 8-Б класу Брайлян Єлизавета та десятикласниця Андрющенко Карина, яким допомагали талановиті вчителі: Бойко Лілія Валеріївна , Бондарєва Наталія Вікторівна, Глинянко Ірина Володимирівна. У лютому буде відомо,як обласне журі оцінило знання наших гімназистів.Більше фото тут
|: | © suzirya | Дата: 26.01.2013

68 спартакіада з волейболу

25 січня 2013 року у гімназії фінішувала 68 спартакіада серед школярів району з волейболу.
Вітаємо наших гімназисток з 1 місцем!
Молодці:
1.    Мовчан Яна
2.    Хвостенко Вікторія
3.    Прокопенко Анна
4.    Підяш Лілія
5.    Андрющенко Каріна
6.    Мала Наташа
7.    Бєгун Інна
8.    Лаврентій Яна
9.    Юричко Каріна

Соломонов  Віталій Юхимович
Каширін Сергій Олександрович


|: | © suzirya | Дата: 25.01.2013