Меню сайту
Форма входу
Наступна подія
Канікули!

 

Календар новин
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 ... 33 34 »

Гра-квест з інформатики

  Важко у наш час уявити своє життя без комп’ютера. Щоб оволодіти навичками роботи з ним потрібно докласти чимало зусиль. Інформатика - це не тільки Windows та офісні додатки, але й розвиток розвиток логічного мислення, вміння застосовувати свої знання на практиці у нестандартних ситуаціях. І тому, з учнями 11-А, 11-Б класів в рамках предметного тижня 6 лютого вчителем інформатики Міроновою Л. І. було проведено  квест з інформатики «Веселі перегони». Старшокласники виконували цікаві квестові завдання, використовували можливості Інтернет-технологій, виявляли спритність та кмітливість, свої інтерактивні здібності. Як результат - учні були захоплені грою, неординарністю завдань, мислили не тільки логічно, а й абстрактно і творчо. Учні показали, що добре засвоїли курс інформатики.

Фотозвіт

Міронова Л. І., вчитель інформатики

|: | © suzirya | Дата: 12.02.2019

Математичний квест

   Тиждень математики, фізики та інформатики, який проходив 04-08 лютого у КЗ ОЗЗСО «Сузір'я», подарував учням багато пам’ятних моментів.
   Вчителями математики  Юйковою Яною Іллівною та Гаращенко Альоною Петрівною були проведені квести під назвою «Подорож  країною математики», в яких взяли участь учні 5-А, 5-Б та 7-В класів. 
     Сучасні здобувачі освіти виявляють зацікавленість до різноманітних квестів. 
  Квест – це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту і передбачає виконання спеціальних завдань. Учні мали змогу виконувати усні обчислення, складати і розв’язувати задачі, рівняння та відгадувати математичні ребуси і кросворди у незвичний спосіб, а саме - відшукати кожне наступне завдання за геометричною фігурою і кодовим словом, які знаходились у інструкторів-старшокласників (11-Б). У квесті найцікавішим був сам процес, адже діти не лише оволодівали математичними знаннями, а й працювали в командах, вчилися домовлятися і мислити логічно.  Цікавість не покидала учнів до останньої хвилини. Тільки після виконання останнього завдання учнями 5-А та 5-Б класів, журі у складі Сєліванової О.В. та Дибко С.А., змогли визначитися з переможцями. Найкращі результати показали учні 5-А класу, за що і отримали нагороди!


   За рішенням журі у складі Карпій А.М. та Наріжної В.В. серед учнів 7-В класу найактивнішими виявилася команда «Розумники», яка також отримала нагороду. Як відомо, заради палаючих, задоволених очей дітей і відмінного результату вчитель готовий на все.
   Таким насиченим видався тиждень фізико-математичних дисциплін, за який слід подякувати вчителям математики, фізики та інформатики. Вони приклали багато зусиль, аби учні дізнались про щось нове і цікаве з даних наук. Їх намагання не були даремними. Підготовлені завдання були справді повчальними. Тож, навіть ті учні, які не виявляли особливої уваги до точних наук, з радістю брали участь у всіх заходах. Цей тиждень у «Сузір’ї» став повчальним і святковим одночасно
.

ФОТОЗВІТ

А.П.Гаращенко, керівник кафедри математики, фізики та інформатики

|: | © suzirya | Дата: 12.02.2019

Хліб - усьому голова

    8.02.2019 р.  наш 9-А клас відвідав завод «Хлібодар». Для нас провели дуже цікаву екскурсію, під час якої ми дізналися багато нового.

   

   Спочатку нас ознайомили з  історією заводу. Завод був відкритий 1 березня 2006 року. Середньодобовий випуск продукції сьогодні становить 27 тонн на добу: 26 найменувань хліба та хлібобулочної продукції. На підприємстві впроваджена система НАССР.
 
Потім нас пригостили хлібом, щоб ми смакували і слухали. Та продовжили розповідати про технічне  оснащення заводу. 

Наприкінці екскурсії нас пригостили булочками з маком. Які ж вони смачні!  Ми дуже вдячні за проведену  екскурсію!
   Усім сподобалась наша маленька подорож.  Учні 9-А з нетерпінням чекають продовження.

 

 

Трофименко Дарина, учениця 9-А класу

|: | © suzirya | Дата: 08.02.2019

Говоримо англійською

     Виховний захід на тему «Природа й погода» відбувся в четвер 07.02.2019 року в 5-Б класі у формі командної гри.
  Відповідно темі було 4 команди: «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь». Учні продемонстрували знання лексики  через аудіювання, говоріння, читання, гарну вимову, розвинену увагу, пам’ять, логічне мислення, а також розкрили потенціал своїх акторських здібностей. Сценарій передбачав різноманітні конкурси: інсценування діалогів, загадки, пісні про пори року й погоду та інше. 
    На уроці були присутні батьки. Вони  мали змогу побачити своїх дітей у процесі роботи. Учні, звичайно, хвилювалися, адже в подібному заході вони брали участь уперше. Усі учасники отримали відмінні оцінки й солодкі призи. Але найголовнішим, на мою думку, було досягнення мети: виховання організованості, відповідальності, згуртованості колективу, прищеплення любові до природи й навколишнього середовища.
   Переможець гри – команда «Зима». Її учасниками були Нескоромна Софія, Калашніков Давід, Романов Павло, Шевченко Олександр, Юшко Анастасія, Козир Марина.

     Учитель англійської мови 
Саєнко Олена Миколаївна

 

|: | © suzirya | Дата: 08.02.2019

Спорт – наш друг!

Бокс, хокей, бобслей, футбол,
Сноуборд і волейбол…
Стадіон, басейни, корт –
Об’єднало слово  спорт. 
    

  Перший лютневий тиждень у першокласників був присвячений спорту. Юні здобувачі освіти досліджували, як фізичні вправи впливають на здо-ров’я, які риси характеру розвиває спорт, чому Олімпійські ігри – це осо-бливі змагання.
  7 лютого маленькі «олімпійці» показали злагоджену командну гру під час проведення веселих естафет. Використано було не лише спортивний інвентар, а й несподівані для спортзалу речі.  Адже організатори планува-ли збагатити вихованців позитивом, а не визначити найспритнішого та найсильнішого спортсмена.
  Після проведення цього цікавого тижня сузір’ївці зрозуміли ось таку просту істину: « Спорт – невичерпне джерело життя, сили і краси. Спорт – це ціла наука, філософія, що не приймає ні алкоголю, ні тютюну. Спорт – це режим, що дозволяє розподілити раціонально свій час.  Спорт – це сила волі, прагнення до перемоги, бажання стати кращим. Спорт – це ясні дум-ки. Спорт – це краса, це посмішки й щастя. Спорт – це спілкування. Спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю. Сьогодні здоровий спосіб життя стає все більш популярним у нашому суспільстві, і це не про-сто данина моді, а бажання людей різних поколінь зберегти молодість і здоров'я».

Фотозвіт

Класоводи перших класів

|: | © suzirya | Дата: 08.02.2019

Черговий етап конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт МАН – подоланий!

Omnia explanare ! – Все роз’яснити!

   У 2019 році молодих дослідників-сузір’ївців, які потрапили до фіналу конкурсу-захисту МАН  шестеро. Цікаві і різнопланові свої роботи представили манівці під час ІІ (міського) етапу. Саме все роз’яснити і підтвердити свої слова на практиці можуть учасники конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України в Запорізькій області.

   Глущенко Єлизавета (10-А) разом з вчителем-наставником Синчило І.А. познайомила присутніх з «Урбанонімами Лондона та Києва крізь призму зіставної семантики», представила складений власноруч словничок і буклет з основними тезами свого виступу.
   «Створення інженерно-нарисної програми мовою програмування VISUAL PASCAL в середовищі розробки DELPHY» - так презентував свою роботу Чиж Артем (9-Б) зі своїм вчителем-наставником Денисенко В.І. Артем довів присутнім, що програмування є вельми цікавою наукою.
   Вразила своєю кропіткою працею Пакета Лілія (9-Б). Вона разом з вчителем біології Коршун А.Я. виростила на своєму подвір’ї льон і провела складні математичні обчислення в рамках своєї наукової роботи «Вплив добрив на ознаки продуктивності льону в Оріхівському районі Запорізької області». Лілія разом з вчителем під час роботи над темою тісно співпрацювали з професором, доктором біологічних наук, завідувачем кафедри садово-паркового господарства та генетики ЗНУ Ляхом В.О., а тому їх робота буде використана науковцями області. 
   Вже не перший рік привозить призові місця з конкурсу Цюрупович Катерина (11-Б). Вчитель-наставник Гаращенко А.П. щоразу обирає цікаві наукові теми, які не дають шансів конкурентам на перемогу. В цьому році Катерина зацікавилася створенням  інтерактивних додатків на уроках математики. Зокрема, її робота «Розробка та використання інтерактивного додатку на уроках математики» є актуальною в умовах модернізації змісту освіти та НУШ. 
   Більшість освітян вважає, що фізика – це наука для чоловіків, але  Тоцька Анастасія (10-А) та її наставник, вчитель фізики Середа С.В., доводять протилежне. Так ,Анастасія представила свою роботу «Біосенсорний прототип датчику витоку природного газу», познайомила всіх присутніх з дослідами та науковими висновками з теми і довела актуальність обраної тематики.
  «Орієнтація молоді Оріхівщини на здоровий спосіб життя» - тема науково-дослідницької роботи Козир Юлії (11-А) та її вчителя-наставника Ляшенко Л.М. Юлія зібрала статистичні дані серед учнівської молоді Оріхівщини, а також своєю роботою пропагує, поширює, а також мотивує своїх однолітків до здорового способу життя.
   Попереду у молодих дослідників та їх викладачів найважчий та найвідповідальніший етап - захист науково-дослідницьких робіт на обласному етапі конкурсу у місті Запоріжжя. Ми бажаємо нашим сузір’ївцям перемоги та непереборного бажання продовжувати свою наукову діяльність, адже  «оmnia explanare» можуть лише обрані!

ФОТОЗВІТ

Заступник з НМР Карпій А.М.

|: | © suzirya | Дата: 07.02.2019

Разом для найкращого Інтернету

Інсейф — мережа центрів обізнаності, що сприяють безпечному, відповідальному використанню Інтернету і мобільних пристроїв молодими людьми. Співфінансується Програмою безпечного Інтернету.

(із Вікіпедії

   День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі. 

   5 лютого 2019 року у світі відзначається #ДеньБезпечногоІнтернету #SaferInternetDay під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
   Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
    Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
   День безпечного Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
   В 2009 році створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті
У 2017 році в Україні створено Центр кращого Інтернету з метою просування безпечного використання цифрових технологій, розвитку та підтримки інформаційно-цифрового суспільства, просування культури та безпеки користування мережею Інтернет.
    Також створений сайт Он-ляндія: безпечна веб-країна з матеріалами для дітей, батьків i вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть засвоїти  основи безпечної роботи в Інтернеті.
    ... Читати далі »

|: | © suzirya | Дата: 06.02.2019

Вчимося захищати свої права

   Правова культура й правова свідомість громадян – вирішальний чинник забезпечення верховенства закону в  житті суспільства та побудови правової держави в Україні.
 Зміни в суспільстві, що відбуваються на наших очах, зумовили необхідність активізації формування правової компетентності молоді.
  З 10 по 14 грудня 2018р. у КЗ ОЗЗСО ”Сузір’я” Оріхівської міської ради проведено тиждень правових знань “Правова обізнаність – запорука життєвого успіху”.
  Заходи були направлені на розширення і поглиблення знань учнів з міжнародного та вітчизняного законодавства, на розвиток вміння аналізувати з правової точки зору явища сучасного суспільного життя, на формування правової компетентності гімназистів.
  З метою реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!” та з нагоди Всеукраїнського тижня права були проведені інформаційні хвилини:
-“Є права у кожного із нас” (5-ті класи)
-“10 грудня - Всесвітній день захисту прав людини”(6-ті класи)
-“Звідки з’явилися права людини. Яку вони мають історію”(6-ті класи)
-“Вчимося бути громадянами”(8-мі класи)
-“Чотири покоління прав Людини”(10-мі класи)
  Вчителями правознавства, Пріщенко О.Л., Петренчук Л.В. проведено тематичні уроки права “Права й обов’язки людини нерозривні”(9-ті класи), “Сучасні військові конфлікти і міжнародне право”(11-ті класи).
  Цікаво пройшли години спілкування на правову тематику, проведені учнями-старшокласниками:
“Конвенція ООН про права дитини”(5-Б клас),
“Правопорушення і підліток. Юридична відповідальність неповнолітніх ”(7-мі класи).
  Старшокласники Мороз А., Попадинець А., Біньковська Д., Рябіченко А, Клименко Е.(10-А клас), Кириченко А., Малінка І., Клименко К., Доновська Є.(9-Б клас) підготували змістовний матеріал та запитання до правової вікторини.
  На годинах спілкування у 8-х класах розглядалася тема: “Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей”. Восьмикласники визначали причини торгівлі людьми, шляхи потрапляння громадян України до рабства, форми незаконного використання дітей. Учні моделювали власну поведінку у складних життєвих обставинах, вчилися приймати свідомі рішення, дотримуватися правил безпечної поведінки.
  Десятикласники Самойлова Т., Білогуб А., Ракша А., Ашніна А., Дубяга А.,Ємець Е.  підготували цікаві відеоматеріали для перегляду.
  Учні 9-А класу (Покидько М., Єрмоленко А., Мухіна С.), 9-Б класу(Кульбак А., Чиж А., Лисенко В., Мась Е.) запропонували однокласникам для обговорення тему “Захист прав дітей під час воєнних конфліктів”, презентували книгу “Донбас і мирні”.
  Цікаво пройшли години спілкування у 10-А, 10-Б класах на тему “Міжнародне гуманітарне право – “право збройних конфліктів”. Гімназисти Скрипаль М., Тімоніна Є., Козир М, Д’яченко А. визначили спеціальні міжнародно-правові норми і механізми їхньої реалізації, спрямовані на захист жертв збройних конфліктів. Учні підкреслювали значення принципів міжнародного права для мирного співіснування країн та зміцнення міжнародної безпеки.
  Зацікавленість учнів гімназії викликали стенди з правової тематики: “Правова обізнаність – запорука життєвого успіху”, “Загальна декларація прав людини”, “Закони в житті твоєї сім’ї”, які оформили гімназисти Піхуля М., Носко Д.

Фотозвіт

Ольга Пріщенко, вчитель історії КЗ  ОЗЗСО” Сузір’я”

|: | © suzirya | Дата: 04.02.2019

Свято Соборності: 100 років боротьби і надії

Велична і Свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить,
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!

  Саме ці слова відомої української поетеси Л.Костенко учні КЗ ОЗЗСО  “Сузір’я” Оріхівської міської ради обрали епіграфом до тижня історичних знань “Моя Україна - єдина країна ”.
  В історії становлення Незалежної України 22 січня посідає особливе місце. Рівно 100 років тому був проголошений Акт Злуки українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
  До Дня Соборності України учні освітнього закладу провели флешмоб “Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг”. Для відродження паростків духовності , пробудження в учнів зацікавленості до поглиблення знань  з історії нашої держави були проведені:
-інформаційні хвилини “День Соборності ”(5-6 класи), “Проголошення єдиної соборної держави”(7-8 класи);
-цікаві світлини “Миттєвості сучасної української революції ” та книжкову виставку у БІЦі “100-річчя української революції ” ;
-урок – історичний портрет “Автори Злуки УНР та ЗУНР: Євген Петрушевич та Михайло Грушевський”(11-А і 11-Б кл.).
  Вихованню в учнів почуття патріотизму , національної гордості, розуміння своєї причетності до всіх подій, що відбуваються в Україні, сприяли уроки – презентації для учнів 9-10 класів “ Небесна Сотня воїнів Майдану ” та пізнавальний захід “ Герої Крут. 29 січня 1918р. – лицарський подвиг юних українців ”(9-Б клас) .
  Учні визначали, що і в умовах сьогодення, український народ щодня з 2014 року за слова “єдність”, “соборність”, “свобода” платить кров’ю. Ім’я кожного, хто віддав своє життя у визвольній українсько-російській війні за незалежність і єдність нашої Батьківщини, повинно бути увічнене у наших серцях.

Фотозвіт

Ольга Пріщенко, вчитель історії КЗ  ОЗЗСО” Сузір’я”

|: | © suzirya | Дата: 04.02.2019

«Країна дитинства скликає друзів»

Місяць лютий, у школі зустріч.
У книзі життя – наступний лист.
Дім наш знову усмішок повен,
Ви – його невмирущий зміст.

     02.02.2019 року КЗ ОЗЗСО «Сузір’я» зустрічав випускників минулих років. 
    Зустріч почалася з традиційної лінійки на ганку, був урочисто піднятий прапор України й виконаний гімн нашої держави. У церемонії взяли участь випускники під керівництвом Саветченка В.І. Усі разом вишикувалися на рідних сходах, по яких кожного ранку йшли на навчання, і зробили фото на згадку.

    Традиційно у парадному фойє відбувалась реєстрація гостей (проводили учні 11-А класу). Підтвердили свою наявність випускники ювілейних років:
1969 рік  – це рік починань, рік, коли у стінах саме цього приміщення директор Володимир Іванович Галич вручав уперше атестати випускникам.

Придивившись, ми бачимо риси знайомі;
50 промайнуло…Ви солідні й відомі.

Присутні: Курочкіна Т.А. і Дегтяренко Р.О.

1979 рік. 
Класні керівники: 10-А - Безотосна Наталія Омелянівна, 10-Б – Соловей Альбіна Григорівна, 10-В – Саєнко Лідія Олександрівна, 10-Д – Побіл Валентина Іллівна.

40 років пролинуло, як покинули цей ви поріг.
 Ви пройшли вже багато стежок і доріг.
 Але школа завжди рада вас зустрічати.

Присутніх було 27 випускників.

1989 рік. 
Класні  керівники: 10-А - Чабан Тетяна Михайлівна, 10-Б – Кудіна Наталія Степанівна.

30…наче так багато,
Ви – ті ж хлопці і дівчата:
Жартівливі й енергійні
Друзі щирі та надійні.

Присутніх було 4 чоловіка.

1999 рік.
Класниі керівники: 11-А – Петренчук Любов Володимирівна, 11-Б – Ляшенко Любов Миколаївна.

Відзначаєте ви – 20!
Привід є у вас зібратися,
Шкільні роки пригадати
І про себе розказати.

Присутніх було 16 випускників.
2009 рік.
Класні керівники: 11-А – Мороз Надія Миколаївна, 11-Б – Мірошніченко Алла Миколаївна.

Ви ще зовсім як малята,
... Читати далі »

|: | © suzirya | Дата: 04.02.2019

Добре слово краще за багатство


   Саме таку назву мала номінація, в якій змагалися учні початкових класів 31 січня у приміщенні КЗ «Оріхівський НВК № 2 ім. В.А. Лазаряна» під час  міського етапу фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». Юні учасники  продемонстрували всі свої таланти: висловлювали власні думки та переживання, драматизували, розповідали вірші, співали. 
     Сузір’ївців було троє: Клименко Евеліна (4-В клас), Ярмак Евеліна та Єрошевська Дарія (1-Б клас). Дівчатка натхненно розповідали членам журі та всім присутнім про те, що вони люблять найбільше у світі. Клименко Евеліна виборола перше місце серед усіх конкурсантів, адже вразила присутніх своїм виступом та комунікабельністю. Допомагали учениці підготуватися  до конкурсу ораторів учителі Платонова О. І. й Таран Т. Г. 
     Призерами серед першокласників стали вихованки вчителя 1-Б класу Таран Т. Г.: Евеліна Ярмак і Дарія Єрошевська. 
      Художниця Ева (1-Б клас) на фестивалі поділилася рецептом щасливого життя з усіма:

Ти хочеш жити так, як хочеш ти?
Тоді візьми лиш в руки олівці
І намалюй собі такі світи,
Де замість хмар є тільки промінці. 

   А Евеліні Клименко ми бажаємо успіхів на обласному етапі фестивалю.

Член журі конкурсу Сьомченко І. Я., 
                                                             вчитель 1-Б класу Таран Т. Г.

|: | © suzirya | Дата: 01.02.2019

Хочемо все знати!

    Саме таким був девіз тижня «Ми – дослідники. Ми - винахідники». Упродовж п’яти днів першокласники відчували себе науковцями та експериментаторами. Раніше з фізикою та хімією діти знайомилися в сьомому класі. А сучасні здобувачі освіти Нової української школи досліджують довкілля з точки зору різних галузей науки з перших днів перебування в навчальному закладі. 
     Протягом тижня сузір’ївці 
- дізналися, які риси характеру притаманні винахідникам, 
- переконалися, що природа – невичерпне джерело ідей для винаходів, 
- стали впевненими в тому, що будь-хто з них може бути винахідником.
    У четвер 31 січня 2019 року для маленьких чомусиків спільний майстер-клас провели класоводи. Тут були й зачаровані повітряні кульки, і магічне полум’я, і дресирована вода, і несподівана поява веселки.
    Першокласники одноголосно  ухвалили: «Термін дослідницької діяльності продовжити до 2022 року. Адже ми хочемо знати все!»

ФОТОЗВІТ

Класоводи перших класів  
 

|: | © suzirya | Дата: 31.01.2019

Вчимося дружити

  Добрі, щирі стосунки, що базуються на спільних інтересах, захопленнях і взаємодопомозі, - це надзвичайно важливо. Але чи кожен здатний стати добрим другом? Як навчитися виявляти товариськість? Як потрібно поводитися, щоб не скривдити людину, яка довіряє тобі більше, ніж іншим? Саме ці питання обговорювали учні 3-А класу під час години  спілкування «А дружити треба вміти». 
   Третьокласники заздалегідь готувалися до заходу. З наукової літератури самостійно з’ясували значення слова «дружба». Потім експерт групи Чинч Аліна ознайомила із значенням цього слова інших учнів. Учасники другої групи складали «Квітку дружби», добираючи відповідні пелюстки з дієсловами, які характеризують поняття «дружити».

 Учні з третьої групи розкрили закони дружби й аргументували свій вибір. Четверта група відновила прислів’я про дружбу, з’єднавши їхні частини в єдине ціле. Експертами виступили Савчук Тимофій та Севериненко Поліна.

   Під час обговорення ситуацій «Як ти вчиниш, якщо твій друг…» діти пропонували свої варіанти дій у кожній із ситуацій, які запропонувала класовод Плєшкова Наталія Миколаївна. Учні поєднали справжніх друзів, скориставшись малюнками казкових героїв. Завершили захід, заспівавши пісню «Веселкова». 

     
 

   Класовод  Плєшкова Н. М.

|: | © suzirya | Дата: 31.01.2019

Поетичний фестиваль зібрав однодумців

І буде в згоді жити люд,
Немов сім’я одна, мій друже!
Р. Бернс

  У затишній атмосфері та з найкращим настроєм 28 січня учні 9-Б класу Петрова К., Кіріченко А. оголосили про початок І Поетичного  англомовного фестивалю поезій Роберта Бернса. Вчителі англійської мови із задоволенням організовують і проводять позакласні заходи ,пов’язані з творчістю англомовних письменників,поетів з метою популяризації вивчення іноземної мови, активізації пізнавальної активності та застосування практичних навичок володіння іноземною мовою серед своїх учнів. Філігранна підготовка заходу свідчить про важливість події, а кількість учасників про бажання учнів вільно спілкуватись англійською мовою, знайомитись з автентичними текстами англомовних поетів, а також оригінальними перекладами цих текстів.
  Особливою подією  став Поетичний фестиваль, який розпочався зі знайомства з легендарним класиком шотландської літератури. За свій короткий життєвий шлях Р.Бернс встиг переконати всіх закоханих у поетичне слово в неординарності та унікальності свого поетичного таланту. Власне пари учнів декламували поезії як мовою оригіналу, так і українською. Біографи Бернса переконують нас, що поет створював більшість своїх віршів як пісні, саме тому вони були покладені на музику. Учні 9-А класу Мухіна С.,Покидько М., Чаричанський Д. змогли донести рядки пісні на слова Р.Бернса до глибини душі кожного присутнього на заході. Лотвін І., Петренко М.(11-А) –  відтворили настрій та емоційне забарвлення поезій. Музичний супровід додав неповторного шарму поезіям у виконанні Саєнко С,Тімоніної Є,Ситник М.,Вінниченка А., а талановита гра Малінки І.Кульбак А.(9-Б) примусила усіх присутніх повірити у прихід справжньої весни посеред зими . Неочікуваний і водночас оригінальний виступ  учнів 9-А класу(Меньшова С.,Колесник К., Трофименко Д.Бойко В.), драматизація поезії Бернса, переніс нас подумки у 18 сторіччя і залишив післясмак гірського шотландського вітру та аромат рожевих троянд (« A red red rose»). Усі учасники отримали сертифікати за участь, а присутні незабутні враження.

  Оплески глядачів та виконання  поезій на біс ще раз довели, що продовження буде. Чекаємо на нових учасників, нові враження, а самі готуємось до Шекспірівських днів у квітні.

Вчитель англійської мови Копарчук О.О.

|: | © suzirya | Дата: 31.01.2019

Вітаємо!!!
Учня 8-Б класу Чайку Єгора та його вчителя Ляшенко Л.М.

з перемогою (ІІІ призове місце)

у ІІІ обласному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології.

Бажаємо нових успіхів та перемог!

|: | © suzirya | Дата: 31.01.2019

Вітаємо

переможців міського етапу фестивалю ораторського мистецтва

 «Заговори, щоб я тебе побачив»:

Носенко Анну (11-А клас, 1 місце, вчитель Яремчук Н.І.),
     Колбасова Ростислава (11-А клас, 1 місце, вчитель Яремчук Н.І.),
    Тоцьку Анастасію (10-А клас, 1 місце, вчитель Ярмак А.С.),
  Чижа Артема (9-Б клас, 2 місце, вчитель Бондарєва Н.В.),

    Попадинець Анну (10-А клас, 2 місце, вчитель Ярмак А.С.),
Тітова Івана (10-А клас, 2 місце, вчитель Ярмак А.С.),
        Хвостенко Катерину (10-Б клас, 2 місце, вчитель Ярмак А.С.),
        Рябіченко Анастасію (10-А клас, 3 місце, вчитель Ярмак А.С.),
Скрипаль Марію (10-А клас, 3 місце, вчитель Ярмак А.С.),
Піхулю Марію (10-Б клас, 3 місце, вчитель Ярмак А.С.)

Бондарєва Н.В., керівник кафедри філологічних дисциплін    

|: | © suzirya | Дата: 29.01.2019

На гостини до «Української  світлиці»

Вивчаєм, друзі, з юних літ
Обряди, звичаї і мову
Це наш чарівний дивосвіт,
Це роду нашого основа.

І.Тарасенко

  24 січня 2019 року першокласники КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Сузір’я»  побували на екскурсії в народознавчому куточку «Українська  світлиця». З перших  хвилин  на присутніх  війнуло  побутом українців і тією  любов’ю, з якою  підібраний кожен  експонат.
  Найулюбленіші дитячі  іграшки – ляльки. З розповіді учасників краєзнавчого гуртка діти дізналися історію створення «кукол»- шматочків тканини з окрайчиком м’якого хліба та перших ляльок-мотанок, які, на думку матерів, мали сильну захисну енергетику й могли  оберігати членів  родини та оселю від всього  лихого. Із захопленням діти  слухали  чудові  трелі  свищика-птаха.
  У давнину посуд  зберігався на спеціальних  поличках – мисниках. Першокласники були зачаровані традиційним українським посудом: мисками, полумисками, горщиками, макітрами та  глечиками. Із  задоволенням розглядали розмаїті дерев’яні ложки, адже їх можна використовувати  як музичний  інструмент.
  Окрасою кожної світлиці є українська піч, розмальована  квітами та візерунками. Вона дарувала  людям  здавна  тепло, затишок  та  смачні  страви. Але крім неї кожна господиня мала  помічників: кочергу, рогача, казани, горнятка та глечики різних  розмірів. Наші екскурсанти – справжні українці, тому  полюбляють  смакувати борщем, навіть знають, які продукти  слід використати, щоб ця страва мала неперевершений  смак. Свої знання вони  показали, беручи участь у грі «Зваримо  борщ».
  Екскурсія закінчилася виставкою вишитих рушників, адже в народі говорили: «Хата без рушників-як родина без дітей ». Першокласники дізналися, що ця найнеобхідніша в господарстві річ  мала  безліч  назв: божник, сімейний, утирач, веселик, грайлик, росяночка, обрядовий.

 

  У куточку «Українська світлиця » є ще  багато предметів побуту стародавніх  українців, про які члени краєзнавчого гуртка (учні 3-В класу) із  задоволенням розкажуть  усім  бажаючим. До  нових  зустрічей!

Фотозвіт

Керівник краєзнавчого гуртка, класовод 3-В класу Марченко Р. І.

|: | © suzirya | Дата: 29.01.2019

Культура мовлення й спілкування – важливий чинник професійної майстерності вчителя 
(майстер-клас для вчителів-предметників)
 

Удосканалення методичної майстерності –   
це передусім самоосвіта, особисті ваші зусилля,
спрямовані на підвищення власної культури 
праці і, в першу чергу, культури мислення

                                                                                            В.Сухомлинський

     Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року «Про мовний режим в Україні» сучасний учитель повинен досконало володіти українською літературною мовою, бо вживання державної мови не повинно обмежуватися лише уроками. 
   Способів удосконалення власної грамотності в наш час існує багато: різноманітні посібники, безліч мовознавчих сайтів в Інтернеті, експрес-уроки від Олександра Авраменка.
 За ініціативи вчителів-філологів було проведено для вчителів нашого закладу майстер-клас. Саме така форма нестандартної роботи розвиває пізнавальну активність педагогів, стимулює самоосвіту, розвиток творчої ініціативи, забезпечує формування в колективі атмосфери плідного співробітництва. 
   Метою цього майстер-класу було привернення уваги вчителів щодо правильності їхнього мовлення та вдосконалення професійної майстерності.
   Цей захід умовно поділявся на дві частини: теоретичну та практичну. Карпій А.М. представила нормативно-правову базу щодо реалізації мовного законодавства в опорному закладі. Відеопрезентація  «Прикрась життя українською», яку підготувала Бондарєва Н. В., дала можливість насолодитися всім присутнім  милозвучними, чарівними словами рідної мови. Яремчук Н. І. зупинилася на найтиповіших помилках, які трапляються в нашому мовленні.
   Про правильне наголошування слів говорила Глинянко І.В. і пропонувала поставити наголоси в словах. Ярмак А.С. провела практичне заняття з редагування словосполучень. Учителі працювали в парах, а потім відбулася взаємоперевірка. 
    Звісно, осягнути всього за один раз не можна. Такі майстер – класи стануть традиційними в роботі нашого закладу. Адже вчитель повинен учитися все життя!
     Мисліть, відчувайте, говоріть, живіть українською!!!

ФОТОЗВІТ

                                                                                        Учителі кафедри української філології

|: | © suzirya | Дата: 28.01.2019

ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-ОПИТУВАННІ

 З метою дослідження освітніх орієнтацій учнівської молоді та їх батьків Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації  запрошує взяти участь в анкетуванні щодо створення в Запорізькій області ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою для дівчат або ліцею-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів.

Посилання щодо опитування респондентів за допомогою електронної форми розміщено за адресами:

Анкета для батьків

Анкета для здобувачів освіти

Посилання на офіційний лист

|: | © suzirya | Дата: 28.01.2019

Подяка за незабутні яскраві враження

 Минає свято, летять будні,
Лиш пам'ять й спогади живуть.
За казку новорічну незабутню
Ми дякуємо всім! Її нам не забуть!

  У нашому освітньому закладі попрацювали всі, щоб створити святковий новорічний настрій: батьки, вчителі, класні колективи.  Переступаючи поріг «Сузір’я», кожен потрапляв у казку.
  За яскраві малюнки на вікнах, незвичайні зимові кулі у фойє, дякуємо голові батьківської ради 10-Б класу Піхулі Н.
  За родину сніговиків, зроблену з повітряних куль, з якими дуже кортіло всім сфотографуватися, вдячні мамі учениці 7-В класу Войтешонок Л.
  Представники батьківських рад класів допомагали у прикрашанні нашої велетенської ялинки. Дякуємо всім, хто долучився до цього!
  Проведено Новорічну лотерею. В організації та проведенні допомагала мама учениці 9-А класу  Трофименко І.
  Гарно підготувались і класні колективи:
-створили фотозону біля ялинки у фойє з великою кількістю подарунків (28 святкових коробок);
-початкові класи виготовили новорічні прикраси для нашої зеленої красуні;
-коридори,  класні кімнати були прикрашені святковими атрибутами (сніжинками, витинанками, …);
-представники учнівського самоврядування своїми силами провели свята для 1-4 класів, підготували танцювальні номери для дискотек з казковими героями, створили костюми (Босенко І. – символ 2019 року, Петренко В. – пірат, Карпій Д. – клоун, Бондарєва В. і Соболь С. – зимові феї, Трофименко Д., Клименко Е., Рябіченко А. – Міккі Мауси, Ситник М. – Баба Яга);
-солодощі для молодших класів (у кожен окремо) привозили на санчатах Дід Мороз та Снігуронька (Козир М., Саветченко А.Ю, Соловей О. В); хотіла завадити святкуванню Баба Яга (Касярум К. Є) та їй, як завжди, не вдалося; оголошували про прихід свята новорічні глашатаї (Фесенко С., Півторацький О., Михайлик Д.,) ; і навіть були новорічні гучні барабани, на яких вправно відбивали ритм учні 5-А класу (Петров Г., Нікітюк М., Шкроботько Н.)
-супердискотека була проведена для 9-11 класів, підібрана сучасна музика (ді-джей Фесенко С., учень 10-Б класу);
-учні 5-8-их класів прийшли на новорічні ранки в новорічних атрибутах, аквагримом;
-усі хлопці 10-Б класу  були на дискотеці у новорічних шапках, а дівчата  - у казкових коронах;
-було придбано лазерну установку, яка супроводжувала всі святкові заходи;
-на екрані телевізора у фойє демонструвалися мультфільми про Святого Миколая та Новий рік…
  Зроблено багато святкових світлин, знято навіть невеличкі кліпи,  вітальні відео для батьків, учителів. Наше «Сузір’я» яскраво зустріло 2019 рік! А народ говорить: «Як рік зустрінеш, так його і проведеш!»
  Уперед! До нових звершень! А вони в нас обов’язково будуть, бо наша родина дружня і творча!

Заступник директора з виховної роботи
Гур’єва О.М.

 

|: | © suzirya | Дата: 28.01.2019