Меню сайту
Форма входу
Наступна подія:
Канікули :))

 

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 ... 22 23 »

Переглядів: 24 | Додав: suzirya | Дата: 20.02.2018

 

Переглядів: 26 | Додав: suzirya | Дата: 20.02.2018

МАН - ОДНА З ФОРМ РОБОТИ
З ТВОРЧО - ОБДАРОВАНОЮ МОЛОДДЮ В ГІМНАЗІЇ

    Мала академія наук України – це  шлях до створення кращих можливостей для самореалізації обдарованих дітей, формування атмосфери наукового спілкування. Для того, щоб учень виявив бажання працювати над науковим дослідженням, у нього необхідно пробудити це бажання, сформувати дослідницьку мотивацію. Кафедра іноземних мов гімназії приділяє велику увагу роботі з обдарованими та здібними учнями. Учителі кафедри Сєліванова О.В., Синчило І.А., Дегтярь А.Ю. залучають гімназистів до науково-дослідницької діяльності МАН України,участі в творчих конкурсах,олімпіадах.   Вони вчать своїх учнів ретельно проводити дослідження, оволодівати складними методами обробки результатів і переконуються: справжня наука не може бути надуманою, а результати завжди ґрунтуються на дійсно доведених фактах. Крім того, учні вчаться самостійно шукати і реферувати наукову літературу, писати звіт, захищати свої ідеї, обстоювати власну позицію , брати участь у наукових дискусіях . Головним є те, що учням у майбутньому знадобляться набуті знання, навички пошукової, дослідницької роботи, вміння самостійно проводити експерименти, працювати з науковою літературою. Щорічно гімназисти 9-11 класів мають можливість обмінюватися досвідом своєї роботи , виступаючи на конкурсах-захистах МАН.
  Так, в 2016 році Стояк Анастасія стала призером обласного етапу захисту науково-дослідницьких робіт, вчитель – наставник Дегтярь Анастасія Юріївна, у 2017 р. Маланіна Ксенія посіла ІІ місце в  обласному етапі захисту науково-дослідницьких робіт. Носенко Анна стала лауреатом обласного етапу МАН вчитель Синчило Ірина Анатоліївна.
  У 2018 році гімназистки 11 - А класу представляли свої роботи і показали кращі результати: Маланіна Ксенія познайомила учасників обласного етапу МАН з темою «ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ АНГЛІЙСЬКИХ ПАЛІНДРОМІВ», над якою вона працює вже 3 роки. Результатом її дослідження є збірка паліндромів, яка містить не лише паліндромні фрази, вірші-паліндроми, фільми-паліндроми , а й власне оповідання з використанням паліндромів «Worthy of respect».
  Піхуля Ольга працювала над науково-дослідницькою роботою «КОНЦЕПТ “ПРИРОДА” В ТВОРІ ДЖЕКА ЛОНДОНА“БІЛЕ ІКЛО ”.Ольга дослідила концепт “природа” як мовне явище, проблему “людина і природа”,  виокремила п’ять лексико-семантичних полів концепту природа, склала збірку «Концепт “природа” в творі Д. Лондона “Біле Ікло”», в яку увійшла картотека пейзажних описів з різними видами художніх засобів.Професійні члени журі – Єнікєєва Санія Маратівна - завідувач кафедри, доктор філологічних наук та Торкут Наталія Миколаївна – доктор філологічних наук, професор, академік АНВШ України високо оцінили роботи наших учнів. Дівчата посіли ІІ місце. Науковим керівником Ксенії та Ольги є вчитель англійської мови Сєліванова Оксана Василівна. Вітаємо!!!

Керівник кафедри вчите ... Читати далі »

Переглядів: 42 | Додав: suzirya | Дата: 20.02.2018

Переможне повернення гімназистів з конкурсу – захисту МАН

  Щороку КЗ « Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я» активно бере участь у Всеукраїнському конкурсі – захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. 2017-2018 навчальний рік став для наших гімназистів тріумфальним. Учителі разом з гімназистами обрали теми, проводили дослідження, писали контрольну роботу та  захищали свою роботу. Компетентне журі високо оцінило роботи  Піхулі Маші з історії та краєзнавства (вчитель-наставник Гур’єва О.М.), Тоцької Анастасії та Петренка Миколи з фізики (вчитель-наставник Середа С.В.)
Призери обласного конкурсу:
 Маланіна Ксенія (англійська мова) – ІІ місце, вчитель-наставник Сєліванова О.В., Піхуля Ольга (англійська мова) – ІІ місце, вчитель-наставник Сєліванова О.В., Цюрупович Катерина (інформатика) – ІІІ місце – вчитель–наставник Гаращенко А.П.
Учительський та учнівський колективи гімназії щиро вітають гімназистів та їх наставників з такою заслуженою перемогою та бажають подальших успіхів у науково-дослідницькій роботі.

Переглядів: 17 | Додав: suzirya | Дата: 20.02.2018

Переглядів: 19 | Додав: suzirya | Дата: 20.02.2018

19 лютого відбувся фінал фізичного турніру "Що? Де? Коли?"
З мінімальною перевагою в додатковій грі перемогу вирвала команда 11-А класу і отримала перехідний кубок фізичного турніру.

Переглядів: 26 | Додав: suzirya | Дата: 19.02.2018

«Пам'ять, якій не буде кінця»

  Таку назву мала година спілкування гімназистів 8-А, 8-Б і 9-В класів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав за участі воїнів – афганців Бондаренка Федора Миколайовича і Кондрашова Юрія Анатолійовича.
Фоторепортаж зустрічі

Переглядів: 22 | Додав: suzirya | Дата: 19.02.2018

«У світі професій»

    16 лютого ми, учні 6 – А класу, були на екскурсії В Центрі зайнятості міста Оріхова. Нам розповідали про професії, а ми помріяли про свої майбутні. У граючий формі дізналися багато цікавого. Сподобались ігри «Кіт у мішку» та «Відгадай професію за малюнком». Зрозуміли ,що є професії , без яких неможливо обійтися. Ми дякуємо Яні Іванівні Дубязі співробітника ЦЗ за цікаву годину спілкування «У світі професій».

Учениця 6 – А класу Гаращенко А.

Переглядів: 28 | Додав: suzirya | Дата: 19.02.2018

Цікавий профорієнтаційний  урок

  14 лютого,  зимового,  але по-весняному теплого дня, ми  продовжили знайомство зі світом професій в Оріхівському центрі зайнятості.
  Кажуть,  що людина щаслива, коли вранці з бажанням йде на роботу,  а ввечері  з радістю повертається додому . Тож вибір професій в житті людини – важливий. І вирішувати  це питання треба вже з підліткового віку. Учні нашого класу вперше прийшли на  екскурсію  до Оріхівського  центру зайнятості.
  Тому нам було все цікаво. Нас радо зустріла і працювала з нами спеціаліст центру з профорієнтаційної роботи Дубяга Яна Іванівна. Вона познайомила нас з професіями,  які необхідні в нашому регіоні. Розповіла про підприємства,  що працюють на території нашого міста. Провела вікторину, під час якої ми дізнались про уже відомі та нові професії.Сподобалося  нам дізнаватися про професії та їх особливості в ході проведених ігор «Кіт в мішку», «Детективи». Повертаючись до гімназії, ми емоційно обговорювали зустріч  і вже мріяли про екскурсії на підприємства міста.

                                                                                         Учні 6-Б класу

Фотозвіт    

Переглядів: 21 | Додав: suzirya | Дата: 19.02.2018

І чужому научайтесь,
І свого не цурайтесь...
Т.Г. Шевченко

  Саме з такими заповітними словами Великого Кобзаря вирушила гімназійна делегація до Кушугумського НВК "Інтелект". До складу делегації входили :
- виконуюча обов'язки директора гімназії Кудіна Наталя Степанівна,
-заступник директора з навчально - виховної роботи Чабан Тетяна Михайлівна,
- вчитель початкових класів Крат Наталя Миколаївна,
 - завідувач бібліотечно - інформаційним центром Білодід Любов Іванівна.

   Метою відвідин було подивитися, повчитися, обмінятися досвідом роботи з колегами по втіленню в життя сучасних технологій нової української школи ( НУШ ).
  Щире і відкрите спілкування з директором   Апостоловою Тетяною Олексіївною, завучем з навчально - виховної роботи Колесник Тетяною Андріївною, вчителями та працівниками
навчально - виховного комплексу довели, що попереду відкривається величезний простір для творчих, ініціативних вчителів, розумних, допитливих учнів та надійних, далекоглядних батьків.
БІЦ "Сузір`я" та медіатека " Інтелекту" (завідувач Хвостенко Лідія Петрівна) - це майбутнє шкільної бібліотеки. Саме через цю складову шкільної інфраструктури, через книгу діти вступають у безмежний глобальний світ інформації і знань.
Радимо переглянути відеоекскурс по медіатеці НВК "Інтелект".
Фотозвіт

Переглядів: 33 | Додав: suzirya | Дата: 19.02.2018

Вчителі починають усе більше вчитись…

    Про це зазначила міністр освіти Лілія Гриневич. А допомагає їм у цьому МОН.
   Головна ідея Нової української школи – фізична, емоційна та психологічна безпека дітей у школах. Вчителі та батьки повинні зрозуміти, що майбутнє – за педагогікою партнерства.
   Для створення в школі безпечної атмосфери пізнання вчителі повинні мати відповідні навички роботи з дітьми та знати потрібні методики. Саме тому 12-13 лютого 2018 року в КЗ «Оріхівська гімназія № 1 «Сузір’я» старший викладач ЗОІППО Покрова Світлана Василівна проводила тренінг, де педагоги Оріхівщини вчилися застосовувати діяльнісні методики. Вчителі відчули себе першокласниками й завзято виконували всі завдання в дружній та творчій атмосфері.

ФОТОЗВІТ                                                            Таран Т. Г., староста групи № 14

Переглядів: 70 | Додав: suzirya | Дата: 16.02.2018

Квест – гра
 «Подорож  країною Математики»

  15 лютого 2018 року  в рамках проведення математичного тижня  з учнями 6-А і 6-Б класів, було проведено свято «Подорож у світі Математики ». Учні ознайомилися з математикою і поезією, переглянули відео, яке приготувала гімназистка 6-А класу Гаращенко Анна, дізналися таємницю множення на дев’ять за допомогою пальців рук . Таран Андрій учень 6-В класу показав майстер- клас зі складання «Кубик Рубіка» за одну хвилину.
Далі учні були розділені на дві групи. Перша група брала участь у квест-грі, яка мала такі завдання: «Станція №1 - розгадування математичного кросворду », «Станція № 2 – завдання на логічне мислення», «Станція № 3 – завдання для розумничок». У кабінеті математики особливо швидко хотілося розв’язати всі поставлені перед учасниками задачі. «Станція № 4 – проходила через БІЦ гімназії і мала завдання «Цікавий годинник», учасники вправно знаходили відповіді в задачах та кріпили їх на циферблаті годинника. Бібліотекар БІЦ  Білодід Л.І. заздалегідь приготувала  виставку «Книги + цифри  = розум ». Вона об’єднала в собі художні твори, що мають у своїх назвах числа. Зокрема «П’ятнадцятирічний капітан», «Одиниця з обманом» та інші.
  Друга  група взяла участь у розважальній  програмі « Математичний калейдоскоп» . «Кубик Рубіка», «Крокодил», «Картина з геометричних фігур»   - ці конкурси на математичну тематику  запалили в дитячих серцях любов до математики.
  Складна наука математика , завдяки конкурсам та квесту , стала для гімназистів  на крок ближче . На пелюстках семикольорової ромашки  учасники написали свої яскраві враження від заходу і побажання «ще більше проводити таких веселих уроків».

 Вчитель математики –Юйкова Яна Іллівна

ФОТОЗВІТ  

Переглядів: 57 | Додав: suzirya | Дата: 16.02.2018

Я ЗА БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ. ЕТИКЕТ ІНТЕРАКТИВНОГО СПІЛКУВАННЯ

10-А, 10-Б КЛАСИ

 

ФОТОЗВІТ

Переглядів: 13 | Додав: suzirya | Дата: 16.02.2018

Інформаційні хвилинки. 11 клас

Переглядів: 18 | Додав: suzirya | Дата: 16.02.2018

Що? Де? Коли? ( фізика) 10-11кл

Переглядів: 43 | Додав: suzirya | Дата: 15.02.2018

Переглядів: 28 | Додав: suzirya | Дата: 12.02.2018

Методичне об’єднання вчителів – одна з провідних ланок у системі формування
професійної компетентності вчителів.

  Проведено засідання методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я»  (Гур’єва О. М., Мороз Н. М., Ольшанська А. В., Петренчук Л. В., Пріщенко О. Л.)
   Підведені підсумки участі гімназистів в інтерактивних, конкурсах учнівської творчості та у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з історії, географії, правознавства. Учні гімназії вибороли 24 призових місця. Біньковська Даріна (9-А клас) стала учасницею ІІІ (обласного) етапу й посіла в обласних змаганнях 4 місце з географії та 5 місце з історії.
   Піхуля Марія (9-Б клас) разом з учителем Гур’євою О. М. підготували та подали роботу «Історія рідного міста у мистецтві» на конкурс - захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Запорізького обласного відділення Малої академії наук України. Журі  високо оцінило роботу гімназистки, а тому Марія буде продовжувати працювати в цьому напрямку.
  Переможцем ІІ (районного) етапу XVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінації «Історія України і державотворення» стала Малінка Інна (8-Б клас). Робота Інни бере участь у ІІІ (обласному ) етапі конкурсу.
  Гімназисти Кущик Єлизавета, Піхуля Марія (9-Б клас) та Клименко Ксенія, Доновська Єлизавета, Пакета Лілія, Бондаренко Аліна, Лисенко Валерія (8-Б клас) брали участь у ІІ Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко – 2017 рік та надіслали творчі роботи на тему «Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид Українського народу в приватних історіях і просторі культури».

Переглядів: 176 | Додав: suzirya | Дата: 12.02.2018

Школа педагогічної майстерності «ПРОЛІСОК»

  Робота з молодими вчителями в Оріхівській гімназії №1 «Сузір’я» традиційно здійснюється завдяки діяльності Школи педагогічної майстерності «ПРОЛІСОК». У 2017-2018 навчальному році слухачами цієї Школи є педагоги-початківці:
•    Касярум Кристина Євгенівна, вихователь групи подовженого дня;
•    Лобинцева Вікторія Романівна, учитель фізичної культури;
•    Соловей Ольга Володимирівна, вихователь групи подовженого дня;
•    Федорчук Юлія Павлівна, вихователь групи подовженого дня;
•    Юйкова Яна Іллівна, учитель математики.
  Мета роботи Школи педагогічної майстерності «Пролісок» полягає у наданні педагогам-початківцям кваліфікованої, ефективної та своєчасної допомоги в організації навчально-виховного процесу та підвищенні їх фахового рівня. Діяльність ШПМ покликана всебічно сприяти професійній адаптації та самореалізації молодого вчителя, становленню та розвитку його  професійної компетентності, виявленню ним самобутності та творчості в освітньому процесі.
  Велику методичну допомогу й дружню підтримку молоді вчителі отримують від своїх наставників - більш досвідчених педагогів: Сьомченко Ірини Яківни, Каширіна Сергія Олександровича, Марченко Раїси Іванівни, Андрусівої Тетяни Валентинівни, Дейнеги Лариси Іванівни.
  У четвер, 8 лютого 2018 року, відбулося чергове заняття ШПМ «Пролісок».  Форма проведення заняття – практичний семінар, тема якого «Проектна  діяльність як технологія компетентнісно спрямованого навчання». В ході семінару обговорено  питання:
1.    Концептуальні положення проектної технології.
2.    Зміст та схема технології проектного навчання.
3.    Проектна технологія у компетентнісно спрямованій освіті.
4.    Вимоги до вчителя, який впроваджує проектну технологію.
5.    Типи проектів.
6.    Вироблення системи оцінювання проектних робіт учнів. Орієнтовні критерії оцінювання проектів.
7.    Правила організації проектної діяльності учнів на уроці.
  З 19 по 28 лютого у гімназії відбудеться Декада вчителя-початківця, в рамках якої молоді вчителі проведуть відкриті уроки та виховні заходи, організують виставку розроблених ними дидактичних і методичних матеріалів.
  Молодими вчителями розпочато підготовку до обміну досвідом під час проведення круглого столу «Творчі здобутки та успіхи слухачів ШПМ «Пролісок», який відбудеться у квітні 2018року.

Керівник ШПМ «Пролісок», заступник директора з НВР ЧабанТ.М.

Переглядів: 48 | Додав: suzirya | Дата: 09.02.2018

Завдання для учнів 10-А класу

Історія України

Тема. Хлібозаготівельні кризи 1927-1928, 1928-1928. Причини і перебіг Голодомору 1932-1933 рр. - геноциду українського народу. "Чорні дошки". Масштаб та наслідки Голодомору.

Тема. Формувати культу особи Й. Сталіна. Масові репресії та їх ідеологічне виправдання. Політичні процеси 20-30-х рр. 20 ст. Конституція УРСР 1937 р. "Розстріляне відродження". "Великий терор" Антицерковна політика влади Ліквідація УАПУ

Історія України Зовнішнє незалежне оцінювання (комплексне видання для піготовки до ЗНО і ДПА)

Географія Практична робота (зробити і принести)

Завдання для учнів 10-А, 10-Б класу

Укр.літ.

1. Прочитати О. Кобилянська,"Земля" (не скорочено, а повністю)

2. Ст. 165-178 (опрацювати, зробити короткі записи: а) проблеми повісті, б) композиція.

 

Завдання для учнів 5-А класу

Укр.літ.

1. Прочитати О. Олесь "Микита кожум'яка", ст. 177-178

2. Усна відповідь на запитання ст. 190 (1) з 1-15

Укр.мова п. 11, вправа 99 (усно, опрацювати таблицю), речення із вправи (усно)

Завдання з астрономії

Клас Завдання
11 чит. п. 4, робота з картою зоряного неба

Завдання з фізики

Клас Завдання
7  п. 21, В21 (3, 5, 8)
8  п. 23-26, В26 (2, 3, 4, 5)
9  Готуємося до контрольної роботи "Фізика атома, атомного ядра". п. 28-29
10-А  п. 39-40, В26 (1, 2, 3) по Коршаку
10-Б  п. 42-44
11

 Готуємося до контрольної роботи "Коливання і хвилі", п. 31-32

Завдання для учнів 7-А класу

Географія  п. 26-27, с.144-145 (коротко), повт. п.24-25
Фізика  п. 21, В 21 (3, 5, 8)
Нім.мова  с. 126-128, впр. 13, 14, 10 (п.), слова в словнику з теми "Одяг"
Рос.мова  п. 21-23, п. 24-25, упр. 125 (п.), упр. 136 (2), упр. 144, упр. 152
Зар.літ.  Напам'ять с. 182, с. 185, "Жди меня", с. 186-187 (перечитать), с. 188 (К.р.), Едгар По "Золотой жук" - чит.
Хімія  п. 18-20 (вчити), конспект (перепис.), п. 19 (повт.), впр. 148 (п.)
Історія України  п. 14-15 (тести на с. 122-123 - підгот.)
Укр.мова  п. 57, впр. 505 (1), п. 59, впр. 519 (1)
Укр.літ.  с. 164-166 (опрацювати), с.163 (про родину Ревуцьких повідомлення)
Алгебра  п. 15,  № 497, 500 502
Геометрія  п. 15-16
Біологія  п. 26,27, міні-проекти "Тварини-будівельники" "Зуби ссавців", "Тварини рекордсмени"
Англ.мова  написати твір "Мій улюблений актор, акторка", граматика "Галіцинський", ех. 210, підручник ех. 1, 2, 3р, 98, 99

 

Переглядів: 144 | Додав: suzirya | Дата: 06.02.2018

Збір гімназії «НАЗАВЖДИ В НАШІЙ ПАМЯТІ»

   

Плакало й небо у день поминальний,

Вмиваючи горе холодним дощем.

Скотилися в душі сльозинки прощальні,

Лишаючи в серці незвіданий щем…

 

Рік світлої пам’яті Директора Володимира Івановича Галича

Фотомиті заходу

Відеофрагменти:     1       2       3   

 

Переглядів: 238 | Додав: suzirya | Дата: 05.02.2018