Меню сайту
Форма входу
Наступна подія
Канікули

 

Календар новин
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Святковий календар. Спілкуємося українською мовою
Головна » 2019 » Червень » 05

Екскурсія «Біорізноманіття лісової екосистеми»

                                                                   Рай на землі – це рідні краєвиди. 
Їх тільки треба побачити, відчути.
                          І закохаєтесь назавжди.

    29 травня 2019 року екологічна студія «Перлина-Україна» у складі 30 учнів 9-х класів (керівники групи Коршун А.Я., Прищенко О.Л.) побувала на екскурсії в штучному лісі поблизу села Юрківка. 
   Екскурсія організована в рамках Меморандуму про співпрацю, підписаному між КЗ «ОЗЗСО «Сузір’я» та Оріхівським лісництвом на початку 2019 року. 
   Шкільний автобус залюбки відчинив двері і ми поринули в чудовий світ подорожі стежками рідного краю. За вікном стрімко змінювались весняні квітучі пейзажі: мальовничі села, зелені поля, тополі і берізки при дорозі, квітучі трави і Сонце – весняне, по особливому яскраве, тепле і привітне. 
     Асфальтова дорога швидко закінчилась і за автобусом утворився пухнастий шлейф з пилу звичайної польової дороги. А ось і зупинка. Ми вийшли з автобуса і втратили дар мовлення: аромати повітря і краса навколо заворожили нас. Своєю величчю виступала Лиса гора, вкрита лісом. Навколо хвилювалось «море» сріблястої ковили з вкрапленнями земляного горошку, ромашки, деревію, молочаю, чебрецю. 
    Квіти, квіти, квіти! Всюди квіти і смарагдова, чиста від пилу зелень. Лісничий В.В.Діхтяр, який люб’язно запросив нас на цю екскурсію, розповів про історію створення цього мальовничого куточка лісової екосистеми, яка дуже нагадує краєвиди Карпат. Діти зараз-же дали лісу свою назву: «Юрківські Карпати».
      Ми дізналися, що у 1985 році Оріхівському лісництву було виділено 245 га землі для створення штучної лісової екосистеми. Працівники лісового господарства проводили масову висадку дерев і кущів протягом 10 років. Боролись за кожну рослинку з літньою і зимовою негодою. 
     Результат кропіткої праці, неймовірно глибокої віри в те, що в степу може рости ліс, був перед нами: справжній, неймовірно красивий, рукотворний ліс. 
      Екскурсія була пішохідною. Спочатку ми спустились з пагорба до підніжжя Лисої гори. Поруч з нами буяли цвітом шипшина і бузина. Кивала пухнастими гілками кримська сосна, групками стояли подружки-берізки. А повітря було важким від аромату трав, хвої, квітів. Ліс радо говорив з нами, створюючи різні звуки: скрипів покрученими стовбурами, шумів пишними кронами, звучав багатоголосим співом птахів, гудів крильцями бджіл, джмелів. Лісова дорога привела нас на галявину, де відбулася зустріч з працівниками лісництва. Ми з цікавістю слухали розповіді працівників лісництва про буденні справи лісників, про їх плани на майбутнє. Були вражені їх теплим ставленням і великою любов’ю до всіх, хто росте і живе в лісі. Почули про його проблеми, які на жаль виражаються не тільки в кліматі, в хворобах, а й в людській байдужості, черствості, бездумності. 
     Ми привезли до лісу шпаківні, дуплянки, які власноруч виготовили учні «Сузір’я» для лісових пташок. Дорослі допомогли розмістити шпаківні на деревах, як майбутні домівки для  співочих санітарів лісу. 
   Екскурсія продовжилась лісовими стежинами. Ми вивчали рослинний склад лісу, слухали розповідь єгеря лісництва Коломойця В.С. про дерева, кущі та тварин, які знаходяться у цьому лісі. Ми з цікавістю спостерігали за роботою трактора, який розорював захисні смуги від пожеж. 
    Затишні галявини вабили пухнастим килимом хвої, прикрашеним опалими шишками, поодинокими грибами. Хотілось йти далі й далі, милуватися цією красою, вірити у її реальність і вічність. Та на жаль, всі ми знаємо, що у штучного лісу існує багато проблем: зневоднення, висихання, пожежі, різні хвороби, вирубування.
    Ми переконані – ліс повинен жити. Допомогти йому в цьому може тільки людина. Людина з великої ... Читати далі »

|: | © suzirya | Дата: 05.06.2019

Наше дитинство – справжнісінька казка

На світі багато є різних країн –
На березі моря, між гір і долин.
Та як не шукай, ти ніде не знайдеш
Країну Дитинства, де щастя без меж!

    П'ятий четвер травня видався особливо сонячним, адже першокласники завершували 2018 – 2019 н. р. караваном вражень «Наше дитинство – справжнісінька казка».
     Урочистий початок свята відбувся в мальовничому сквері школи. Караван мав шість зупинок, які викликали в учасників найрізноманітніші враження. Казкові герої допомагали учасникам команд неухильно дотримуватися зазначеного маршруту та безпомилково виконувати всі завдання, а сузір'ївці у свою чергу допомагали Мальвіні, Буратіно та Букварику відшукати вкрадену Карабасом Барабасом абетку.
     Першокласники за допомогою гімнастичних палок направляли золоту рибку до різних берегів озера, у парі писали відповіді до задачок Мальвіни; користуючись переправою, складали розшифровку до загадки черепахи Тортили; огірками, зміями та кокосами вимірювали розмір листка латаття; малювали монетку, сонечко та хмаринку, як справжні «кляксографи»; брали участь у незвичайних перегонах у спортзалі; показували свою креативність та дизайнерські вміння під час оформлення галявини для Мальвіни та килимка для Артемона.
     Фіналом свята був танець з буквами абетки, яку вдалося – таки знайти. Подарунком для «новоспечених» другокласників стала літня збірочка із розвивальними вправами, «алфавітні» прянички та медалі для найкращих читачів БІЦу.
     Слова, висловлені маленькими сузір'ївцями під час закінчення, переконали присутніх, що діти покоління Z зможуть досягти омріяних висот.
     Перші кроки ми зробили,
     Підросли і помудріли.
     Час іде, а ми – за ним
     До незвіданих вершин.  

Фотозвіт

Учителі НУШ:
Крат Н. М.,
Таран Т. Г.,
Федорчук Ю. П.

|: | © suzirya | Дата: 05.06.2019